EkonomiManşetÜnlü iş adamı Selim Yaşar, Burdur’da Baki Varol’un konuğu oldu

3 sene ago

Yaşar Holding yönetim kurulu başkanı Selim Yaşar,  yeni yılın ilk gününde Burdur’da Baki Varol’u ziyaret etti

Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden, bünyesinde pek çok sanayi kuruluşunu barındıran Yaşar Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Selim Yaşar, yeni yılın ilk gününde Burdur ziyareti gerçekleştirdi.

‘Pınar Süt, DYO’ gibi pek çok markalaşmış ürüne sahip, İzmir merkezli Yaşar Holding’in yönetim kurulu başkanı Selim Yaşar, eşi Yasemin Yaşar ve çocukları ile birlikte ilimizin önde gelen firmalarından Varollar A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Baki Varol’u ziyaret etti.

Varollar A.Ş’nin lojistik hizmetlerinde Pınar Süt’ün taşımacılık işleri çok önemli yer tutuyor. Selim Yaşar, birlikte çalıştıkları Baki Varol’u geçtiğimiz Pazar günü Varollar Ofis’te ziyaret etti.

Gazetemiz Yazı işleri Müdürü Kürşat Tuncel’in de katıldığı ziyarette, Türkiye’nin önde gelen iş adamlarından Selim Yaşar, ekonomik gelişmeler ve Burdur izlenimleri hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Selim Yaşar: “Burdur’un turizm potansiyeli var”

1982 yılında Burdur’da askerlik yaptığını, daha sonra da birkaç kez konferans vermek üzere Burdur’a geldiğini hatırlatan Yaşar, “Burdur’a her geldiğimde biraz daha değişmiş buluyorum. Burdur, küçük bir şehir olsa da potansiyeli olduğunu biliyorum. Özellikle turizmde pek çok şey yapılabilir. Yolda geliyorken Salda Gölü’nü gördüm. Muazzam bir doğa harikası. Salda bölgesinde Denizli’yi de içine alan yatırımlar yapılabilir. Turizmde artık ihtiyaçlar, beklentiler değişiyor. Mesela ‘agro turizm’ Yeni bir kavram, turizm çeşidi olsa da, geleceği olan bir yatırım. Burdur, bu tür turizm aktiviteleri için çok uygun bir yer” öngörüsünde bulundu.

“Belirsizlik ekonomiyi tehdit ediyor, önümüzü görmekte zorlanıyoruz”

Türk ekonomisi hakkında da konuşan Selim Yaşar, “Türkiye, zor ve sancılı bir süreçten geçiyor. Terör tehdidiyle karşı karşıyayız. Maalesef daha yılın ilk gününde terör yine karanlık yüzünü gösterdi.Tabiiki tüm bu gelişmeler ekonomiyi olumsuz etkiliyor. En büyük zararı ise; belirsizlik, önümüzü net görememek. Eskiden şirketlerimiz, Yaşar Holding, iki yılı, üç yılı öngören planlar, stratejiler hazırlardı. Şimdi ise; ancak üç aylık, altı aylık öngörülerimiz var. Sürekli değişen kurlardan, dış politikada, bölgemizde yaşanan gelişmelere kadar pek çok riski hesap etmek, ona göre önlemler almak zorundasınız” diye konuştu.

Yaşar Holding’in yatırımlarına, büyümeye devam ettiğini belirten Selim Yaşar, “1100 ürün çeşidimiz var. AR-GE yatırımlarına büyük önem veriyoruz. Kaliteyi, araştırma geliştirme çalışmalarıyla yakalıyoruz. Bunun yanında sosyal içerikli çalışmalara da önem veriyoruz” açıklamasında bulundu.

Baki Varol: “Varollar Grubu büyümeye devam edecek”

Varollar A.Ş’nin sahibi Baki Varol da yaptığı açıklamada; “Selim Yaşar’ın engin iş tecrübelerinden yararlanıyoruz. Başarıları bizim için iyi bir örnek. Varollar Grubu Burdur’da büyümeye, katma değer, istihdam oluşturmaya bundan sonra da devam edecek” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive