Bucak İlçesi Karacaören Köyüne Hayırsever Salih Yaman tarafından annesinin adına yapılacak olan Ümmü Yaman İlkokulu-Ortaokulu binası yapım işi protokolü imzalandı. 

SY Enerji AŞ. Sahibi Salih Yaman’a eğitime verdikleri destekten teşekkür eden Burdur Valisi Ali Arslantaş, eğitim görecek öğrencilere ve Karacaören Köyüne hayırlı olmasını diledi.

Taraf olarak Vali Ali Arslantaş, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İş insanı Salih Yaman hayırlı olsun dileyerek Karacaören Köyüne 8 derslikli ‘’Ümmü Yaman İlkokulu/Ortaokulu’’ Binası yapımı için protokolü imzaladılar. 

İl Özel İdaresi Valilik Makamında gerçekleşen protokol imza töreninde ayrıca Milletvekili Bayram Özçelik ve Milletvekili Yasin Uğur’da yer aldı.

Milletvekili Yasin Uğur’da konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada: 

“Bucak Karacaören Köyümüze yapılacak ilk ve ortaokulumuz ile ilgili EÜAŞ Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde yer tahsisi yapılmıştı. Okulumuzun yapımı için Burdur Valiliğimizde düzenlenen törenle hayırsever iş adamı Salih Yaman ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında protokol imzalandı. Evlatlarımızın yeni okullarına Eylül ayında kavuşması için yapımına da hemen başlanacak.” dedi.