ManşetSiyasetÜlkü Ocakları Başkanı Hakan Demirci: “Burdur’da HDP binasına yapılan saldırıların; Ülkücülerle alakası yok”

5 sene ago

Ülkü Ocakları Burdur Şubesi Başkanı Hakan Demirci, Burdur’da HDP binasına yapılan saldırıların Ülkücülerle alakası olmadığını söyledi.

Daha önce yapılan saldırının ve partinin tabelalarının Cumhuriyet Meydanı’nda yakılması olayının da Ülkü Ocakları Teşkilatı ile ilgili olmadığını savunan Demirci, “HDP binasına saldırı olayına karışanlar bizden değildir. Öyle olsaydı ben arkadaşlarımı geri çekerdim. Biz kendi teşkilatımızı yürüyüşten önce provakatif eyleme karışmaları yönünde uyardık. Şehitliğe gidene kadar da Şehitlikten sonra da böyle bir olay olmadı. Zaten genel merkezimizden gelen talimat da bu yöndeydi”dedi.

‘Biz daha 80’li yıllardaki yaralarımızı saramamışken böyle bir şey yapmayız.’ diyen Hakan Demirci, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, bu konuda kesin talimatları olduğunu hatırlatarak, “ Ülkü Ocakları Başkanımız Olcay Kılavuz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, yaptıkları açıklamalarda ‘Biz ülkücü gençlerimizi uyardık. Ülkücü hareket kesinlikle provakasyona gelmeyecektir. Biz gerekli uyarıları yaptık. Bundan sonra HDP binalarına ya da Hürriyet gazetesine yapılan saldırılarda olduğu gibi bozkurt işareti yapan olursa bizden değildir’ diye açıklama yaptılar.” hatırlatmasında bulundu.

Daha önce, Burdurlu Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün cenazesinin defnedildiği günün akşamı, parti binasına yapılan saldırının da kendileriyle ilgisi olmadığını söyleyen Demirci, “Meydanda HDP tabelalarının yakılması olayının da bizimle alakası yok. Bir kişi bozkurt işareti yaptı diye o kişi Ülkü Ocaklarındandır diye bir şey yok. Ayrıca bozkurt işareti yapan bizden olursa zaten ben tanırdım ve gerekli uyarıyı yapardım. Aklı başında olsan hiç kimse, MHP Genel Başkanımız, Ülkü Ocakları Başkanımız uyarı yaptığı halde gidip bu olayı gerçekleştirmez. Pazartesi akşamı HDP binasına yapılan saldırı da, tabelalarının yakılması olayı da kesinlikle bizimle alakalı değildir.” diyerek, kamuoyunda bu saldırıların Ülkücüler tarafından yapıldığı iddialarını yalanladı.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive