Burdur Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Sabire Sipahi üçüncü üniversiteyi bitirmenin sevincini yaşadı. 14 yıllık öğretmen Sabire Sipahi, dün düzenlenen MAKÜ mezuniyet töreninde üçüncü üniversitesini bitirmenin mutluluğunu eşi ve çocukları ile yaşadı.

3 çocuk annesi Burdur Güzel Sanatlar Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Sabire Sipahi üçüncü üniversitesini bitirmenin mutluluğunu eşi MAKÜ öğretim görevlisi Veli Sipahi ve Ayşe Nil (11), Azra (6) ve Ahmet Uras (2) isimli çocuklarıyla yaşadı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nü ise açıktan bitiren Sabire Sipahi, son olarak 2017 yılında yerleştiği Burdur MAKÜ İngilizce hazırlık eğitimini Yabancı Diller Yüksekokulu’nda alarak başladığı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nü de bu sene tamamladı.

Hem anne hem bir eş aynı zamanda da öğretmen olarak kendini geliştirme ve yeni şeyler öğrenmenin yaşının olmadığını ifade eden Sabire Sipahi, kendini geliştirmeye ve yetiştirmeye açık olan herkesin yaşına bakmaksızın imkanları dahilinde üniversite okumasının önemini ifade etti. Sabire Sipahi, aynı zamanda Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim İş Eğitimi dalında da tezli yüksek lisansına devam ettiğini aktardı.