AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, şeker sanayi devi TÜRKŞEKER’in tarihi bir adım aratarak, hububat üretiminde sözleşmeli tarım yapacağını açıkladılar.
“HUBUBAT ÜRETİMİNDE SÖZLEŞMELİ TARIM”
TÜRKŞEKER’in kurulduğu günden bu tarafa her zaman üreticinin yanında olduğunu ve artık hububat üretiminde de üreticiyi destekleyeceğini açıklayan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Türkiye’nin en büyük marka değerlerinden biri olmanın bilinciyle toplumsal sorumluluğunu da en üst düzeyde tutan TÜRKŞEKER, kurulduğu ilk günden bu yana pancar üreticisine ayni ve nakdi desteklerde bulunmak suretiyle verimli ve kaliteli pancar üretimi yapmış ve ülke şeker ihtiyacını karşılamıştır.
TÜRKŞEKER, şeker pancarının yanında üretim döneminde sıkıntılar çekilen diğer tarımsal ürünlerin üretimine destek vermek amacıyla “Türkşekerden Tarihi Adım Hububat Üretiminde Sözleşmeli Tarım” kampanyası ile sözleşmeli olarak arpa, buğday, mısır ve ayçiçeği üretmeyi de planlamıştır. TÜRKŞEKER ile buğday, arpa, mısır ve yağlık ayçiçeği sözleşmesi yapan üreticilere, girdi temininde ve bakım işlerinde kullanmak üzere ürün bedelinin %20’si kadar faizsiz nakdi avans verilecektir. Sözleşmeli üretimle söz konusu ürünlere alım garantisi verilmiş olup, TMO alım fiyatlarının %2 üzerinden fiyatlandırılarak alınacaktır. Üreticimizin yanında olmaya onları desteklemeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamada bulundular.