Türkiye Kızılay Derneği Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya, yaklaşan Ramazan Ayı öncesinde yaptığı açıklama ile yardım kampanyası için Burdurlulara çağrıda bulundu.

Şahali Kaya, “Bu Ramazanda da her Ramazan’da olduğu gibi gönül bağlarımızı kuvvetlendirmek, merhamet, paylaşma duygularımızı ortaya çıkarmak için Kızılay’ımıza desteklerinizi bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Kızılay Derneği Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya’nın açıklaması şöyle: “Değerli Burdur halkı tüm gönül dostları, geldi yine gönlümüzün sultanı Ramazan-ı Şerif.  Bu Ramazanda da her Ramazan’da olduğu gibi gönül bağlarımızı kuvvetlendirmek, merhamet, paylaşma duygularımızı ortaya çıkarmak için Kızılay’ımıza desteklerinizi bekliyoruz. Biliyoruz ki ayetlerde de belirtilen nefis en büyük düşmanımızdır. Teğabun Suresi 16. Ayette buyurulduğu gibi ” “Nefsinizi takvaya yüceltmek için infak edin” buyuran emri ilahiden gaflet etmeyelim. Atalarımızın bükemediğin bileği öpeceksin sözüne istinaden bu ramazan ayında nefsimizin bileğini bükelim, ihtiraslarımızdan arınalım, Müslümanın Müslümana yardım ettiği güzel bir Ramazan ayını hep birlikte geçirelim. Bizler göreve geldiğimiz günden beri desteklerini esirgemeyen değerli büyüklerime, ağabeylerime teşekkürü bir borç bilirim. Kızılay’a köstek olmak isteyenler mutlaka geçmiş tarihte de olmuştur, şimdi de olacaktır. Rabbim onların da gönüllerini çevirsin ve fırsat vermesin. 150 yıllık bu muteber kurumun ilelebet var olmasını temenni ediyorum. Kızılay’ımızın tüm Burdur halkının her daim hizmetinde, yanında olduğunu ve olmaya çalışacağını bilmenizi isterim. Genel merkez tarafından başlatılan bu Ramazan Ayı Kampanyasına desteklerinizi bekliyorum. Tüm Müslüman alemine Hayırlı Ramazanlar dilerim.”