GündemManşetTÜRK POLİSİ 174 YAŞINDA (Devletimizin çelik bileği, güvenliğimizin teminatı)

2 sene ago

Burdur’da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü tören düzenlendi.

Burdur Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene; İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve polis memurları katıldı. Törende, Emniyet Müdürü Arif Çankal, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Türk Polis Teşkilatının suç ve suçluyla mücadele için 7 gün 24 saat esasına göre çalıştığını, devletin çelik bileği ve güvenliğin teminatı olduğunu belirtti.

Arif Çankal; “ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla canı pahasına görev yapan teşkilatımız medeniyet yolundaki hızlı yürüyüşünü sürdürecektir. Türk Polisi bu görev aşkını devletin kudretinden almaktadır. İlk günkü heyecanıyla çalışan polisimizin onurla taşıdığı 54 şualı ve 8 köşeli yıldız erdem ve ahlakın timsalidir. Onurla taşıdığımız bu yıldız toplumun temel direğinin bekçisi olduğumuzun nişanesidir. Bu bilinçle Türk Polisi olarak bizler üstlendiğimiz bu ülküyle devletimizi gururla gelecek nesillere taşıyacağız. Emniyet Teşkilatı olarak şerefli mazimizden ve milletimizden aldığımız güçle topluma güven veren hizmetlerimize yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğimize inancımız tamdır. Bu vesileyle vatan uğrunda mücadele ederken canını feda eden, yücelerin en yücesine erişen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve emekli mensuplarımızı minnetle anıyoruz” dedi.

Programa; daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü giriş katındaki kokteyl ile devam edildi. Buradaki kokteyle; Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Tırtıllı Araç Sürücü Alay Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, Baro Başkanı Ramazan Gedik ile Emniyet mensupları katıldı. Kokteyl de Vali Şıldak ve Emniyet Müdürü Çankal polis üniforması giymiş özel öğrencilerle birlikte 174’üncü yıl pastasını kesti.

Kodlama : SadeMedia Interactive