GündemManşet“TÜRK MİLLETİ ORDUSUYLA ORDUSUYLA BİR BÜTÜN”

6 sene ago

İL JANDARMA KOMUTANI SAYİT KOCA: TÜRK MİLLETİ ORDUSUYLA ORDUSUYLA BİR BÜTÜN

Şimdiye kadar 58. Eğitim Alayında pek çok yemin töreninin gerçekleştirildiği Burdur’da önceki gün  Burdur il Jandarma Komutanlığında vatani görevlerini  tamamlayan 357. kısa  dönem  erler Hüsnü Bayer Spor Salonu’nda yemin ettiler.

Törene Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Sayit Koca, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say  katıldı. Yemin töreninde  kısa dönem Jandarma askerlerin yakınları spor salonunu tıklım tıklım doldurdu. 357. kısa dönem askerler  bayrak ve silah üzerine sağ ellerini koyarak ant içtiler.  Kısa dönem askerler adına Jandarma Er  Muhammet Ahmet Şenol  yenim töreninin ve askerliğin kutsallığını  dile getirdi.  Jandarma Komutanlığına ilk katılan er Murat Yılmaz’a hediyelerini Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ve Garnizon Komutanı Albay Sayit Koca tarafından verildi.

Garnizon Komutanı ve İl Jandarma Komutanı Sayit Koca, “Acemi eğitimlerini tamamlayan  askerlerimizin  and  içme  törenine  büyük  bir gururla izledik, Yiğit Mehmetçikler  Andınız kutlu olsun. Değerli Aileler, Büyük fedakarlıklarla büyütüp gururla asker ocağına  uğurladığınız evlatlarınızla ne kadar övünseniz azdır. Önemli işlerinizi  bırakıp yurdun dört bir köşesinden, bu anlamlı günde  evlatlarınızın  and içerek kutsal  askerlik görevine  ilk adımlarını atmalarına  tanıklık  edebilmek için aramıza geldiniz. Bu yüce duygu, yalnızca Türk İnsanına özgü bir ruh halidir. Bu durum Türk Milletinin  ordusuyla  bir bütün  olduğunun  en somut göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Koca konuşmasının devamında ailelere seslenerek; “şu anda evlatlarınız Üniformaları ile karşınızda  duruyor. Üç haftalık temel eğitim sonunda  onların ulaştığı  düzeye  gözlerinizle  tanık oldunuz. Türk Silahlı Kuvvetlerine  bu değerli gençleri kazandıran  Anne ve Babaları şükran duyguları ve saygıyla selamlıyorum. Evlatlarınızla, kardeşlerinizle, eşlerinizle  ne kadar  gururduysanız azdır. Büyük Önder Başkomutan Atatürk  bu gün evlatlarınızın  şahsında  sembolleşen  Mehmetçik için, ‘Dünyanın hiç bir yerinde yüreği seninkinden  daha temiz, daha sağlam, daha mert bir Askere rastlanmamıştır” demektedir.

Saygıdeğer konuklar, şimdi de and içen mMhmetçiklere seslenmek istiyorum: ‘Değerli Silah arkadaşlarım :  Biraz önce  sizi büyük bir gurur ve  heyecanla  izledik. Şanlı Bayrağımız ve  Silahlar  üzerine  el koyarak, gür sesinizle  içtiğiniz andınız. Askerlik hayatınız boyunca  en zor koşullarda bize ve size yol gösterecektir. Bunun  için yüreğiniz ve bileğinizle, gece gündüz demeden, yılmadan  canla başla çalışacaksınız.  Bu and , sadece  onurlu askerlik  hayatınıza  yön vermekle kalmayıp , Türkiye Cumhuriyeti Devletine , vatana ve yüce  Türk Ulusuna , Atatürk İlke  ve İnkilapları doğrultusundaki  hizmette  sizlere  yol gösterici  olacaktır.   Değerli Arkadaşlarım, iyi bir asker olmak için  Amirlerinize  itaat edin, Onlara güvenin, doğru , çalışkan  ve disiplinli olun, Eğitimleriniz de ve hizmette  birbirinizle yarışın, Birbirinizi sayın  ve sevin vatanın  en çok sevenin, görevini  en iyi yapan olduğunu  daima  hatırlayın ve  unutmayın” şeklinde konuştu.

Kısa dönem erleri tören geçişi izleyenlerden büyük alkış aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive