Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanlığı Kemer İlçesi Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde kütüphane açtı. 

Türk Kızılayı Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye’de başlatılan “Şenlendirme Projesi” kapsamında Burdur Şube Başkanlığı koordinesinde ve Şube Başkanlığı tarafından Kemer Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde kütüphane açılışı yapıldı.

Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanlığı tarafından Kemer Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle “Genç Yetenekler Atölyesi” adı altında yaptırılan kütüphanede kitapların yanı sıra müzik aletleri, zeka oyunları ve öğrencilerin internet araştırmaları yapmaları için bilgisayar vb. araçlar bulunuyor.   

Kütüphane açılışına Kemer Kaymakamı İsmail Alsancak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seyit Güven Yılmaz, Kemer Belediye Başkanı Sayın Ömer Aktürk, Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanı Sayın Şahali Kaya, Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih Eren ve ilçe protokolü katıldı. 

Kemer Kaymakamı İsmail Alsancak açılışta yaptığı konuşmada kütüphane yapımında emeği geçenlere teşekkür etti ve Kaymakamlık Makamı olarak üzerlerine düşeni yapmak istediklerini belirtti. 

Kızılay Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya’da Kızılaycılığın anlam ve önemini anlatarak ihtiyacı olan tüm okullara ulaşabilmeyi hedeflediklerini ve ulaşılabilirliğin arttırılması noktasında her daim çalışacaklarını ifade etti.