Türk Kızılayı faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Burdur Şube Başkanlığı, Genç Kızılay ve Genç Kızılay Makü gönüllülerinden oluşturulan bir ekiple Salı Pazarı’nda 20’ye yakın Kızılay Gönüllüsü hizmet etmeye devam etti. Pazar Yerinde bulunan kolluk kuvvetlerine yardım ederek hem pazara gelen halka maske dağıtımı yaptı hem de HES kodu uygulamasında görevli personele yardımcı oldu. Yaşlılara pazar alışverişinde kolaylık sağlamak amacıyla eşlik ederek torbalarını taşıdı. Ayrıca Pazar Esnafına da yetişemediği yerde el uzatarak esnaflık yaptı. Kızılay Gönülleri hem pazar esnafının, hem görevlilerin hem de alışveriş yapmaya gelen halkın gönlünü kazandı. 

Diğer taraftan Çocuk Evleri Müdürlüğü ile birlikte Çocuk Evleri Müdürlüğü’nün himayesindeki gençlerin duyarlılık bilincinin gelişmesi adına yaklaşan Ramazan Ayı için kapı kapı ihtiyaç sahiplerini gezerek gıda kolisi dağıtımı yaptı. Ekipler, Yılın her gününde olduğu gibi Mübarek Ramazan Ayında da tüm ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu belirtti.

Yapılan faaliyetler hakkında konuşma yapan Genç Kızılay İl Başkanı Sayın Osman Nuri Utku “ Günümüzde tüm Dünyaya musallat olan Kovid-19 hastalığı ile mücadele etmek zorundayız. Burdur olarak Kırmızı renk kategorisinde başladığımız yakın süreçte hepimizin çabasıyla turuncu kategoriye geçmeyi başardık. Bugün de pazar yerinde hem maske dağıttık hem de maske, mesafe, temizlik bilincini daha iyi alışalamak için gayret ettik. İnşallah bu hastalığı hep beraber en kısa sürede atlatıp eski normal hayatımıza geri döneceğiz. Ramazan Ayı için de her yıl olduğu gibi gece gündüz ihtiyaç sahiplerimize ulaşıp çalmadık kapı, girilmedik mahalle, ulaşılmamış vatandaşımızı bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Şube Başkanı Sayın Şahali Kaya da “Türk Kızılaycı tüm gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her geçen gün artan gayretleri ve yaptıkları hizmetlerden müteşekkirim. Birlikten rahmet doğar. İyi ki varlar ve Türk Kızılayı iyilik için her zaman varolacaktır.” dedi.