Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanlığı “Arife Çiçeği” geleneğini sürdürdü. Eski bir Osmanlı geleneği olan bayramlarda çocuk giyindirmek yıllar geçse de hala değişmedi. Eski zamanlarda bayramlık kıyafetleri için bayramı bekleyemeyen ve Arife gününden kıyafetlerini giyip sokaklarda koşup eğlenmeye başlayan bu çocuklara da ‘Arife Çiçeği’ denirdi. Burdur Şube Başkanlığı da bir Osmanlı geleneği olan bu kültürü yaşatmak için bugün Arife Günü’nden ihtiyaç sahibi, dezavantajlı çocuklarımıza bayramlık kıyafetlerini giydirdi. Merkezdeki, köylerdeki, en ücra mahallelerdeki çocukları bulup ayakkabı, pantolon, t-shirt ve daha birçok hediye verdi.

Çocukların Mutluluğu Fotoğraflara Yansıdı
  
Kızılay gönüllüleri ile beraber çocuklara bayramlıkları dağıtıldı. Kıyafetlerle beraber şeker, çikolata da hediye edilerek Ramazan Bayramı’nın en mutlu şekilde geçmesi için herkes seferber oldu. Çocuklara yapılan kıyafet yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelerimize de Ramazan Kolisi ve kavurma yardımları yapıldı.

Türk Kızılayı Anneler Günü’nde Şehit Annelerini Unutmadı
  
Burdur Şube Başkanlığı Mayıs Ayı’nın ikinci Pazar’ı kutlanan Anneler Günü’nde başta şehit anneleri olmak üzere ziyaretlerde bulundu. Yapılan ziyaretlerde Kızılay olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu belirten Kızılay gönüllüleri sosyal mesafe kurallarına uyarak Şehit annelerinin gönlünü kazandı.

Ramazan Ayı Boyunca Pide ve Ramazan Kolisi Dağıtımları Yapıldı, Bayramlık Kıyafetler Alındı
  
Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren Kızılay gönüllüleri hem iftardan önce hem de sahurdan önce gece gündüz demeden pide dağıtarak Ramazan Ayı’nın faziletinin ve bereketinin tüm hanelerde yaşanması için var gücüyle çalıştı. İhtiyaç sahibi aileleri her gün ziyaret edip Ramazan İhtiyaç Kolisi dağıtımı yaptı. Bu Ramazan Ayı’nda da çalmadık kapı, girilmedik ev bırakmadı. Ramazan süresi boyunca da sürekli olarak ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşarak Bayramlık kıyafetler aldı.

Türk Kızılayı Burdur Şube Başkanı Şahali Kaya; “Tüm İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Ramazan ayına tekrar kavuşmak dileğiyle bir ramazan ayına daha veda ettik. Yapılan hayırların ve hizmetlerin tüm yıl boyunca devam etmesi temennimizdir. Bu süreçte bizlere destek veren tüm gönüllü kardeşlerimizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Ramazan paylaşma ayıdır Ramazan birleşme ayıdır. Küskünlüklerin bittiği dargınlıkların son bulduğu bu mübarek ayda gönül kapılarımızı sonuna kadar açıp dualar ettik. Milletimizin bu salgında geçirdiği hassas dönemde Kızılay ailesi olarak yanlarında olmaya özen gösterdik.

Geleneklerimize bağlı olarak yaşayan bir toplum olarak Arife Çiçeği kültürünü bir nebze de olsa yaşatabildiysek ne mutlu bizlere. Çocuklarımız bizlerin geleceği ve bu ülkenin çiçekleridir. Kızılay olarak bu ramazanda çocuklarımıza gerekli özeni göstermek için gayret sarf ettik. Sadece bayramlarda değil her zaman paylaşmanın, yardımlaşmanın ve birlikteliğin olduğu nice güzel günler geçirmemiz dileğiyle… Rabbim inşallah bu salgın illetinden bu milleti en kısa sürede kurtarır.  Mutlu Bayramlar dilerim.” ifadelerini kullandı.