Türk Kızılay Burdur Şubesi tarafından, gençlere yönelik planlanan iftar programı Burdur Halk Plajı mevkiinde yaklaşık 400 kişinin katılımı ile yapıldı.

Burdur Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllülerin de hazır bulunduğu iftar programında gençler ücretsiz otobüs seferleri ile Burdur merkezden iftar alanına taşındı.

Gıda mühendisi kontrolünde, hijyenik ortamda hazırlatılan iftar menüsü, programa iştirak edenlere Yönetim Kurulu Üyeleri ve gönüllüler aracılığı ile sıcak olarak servis edildi.

Burdur Şube Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Murat Kuş, “İftarımızı gençlere yönelik planladık ancak soframızı gören duyan her vatandaşımızı iftarımıza davet ettik. Katılımın yüksek olması nedeniyle gururlandık. İftar soframıza şeref veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu mübarek ayda gençlerle iftar sofrasına oturduğumuz için, berekete hep birlikte tanık olduğumuz için de mutlu olduk. Hayırsever Burdurlu vatandaşlarımıza da şükranlarımızı iletiyoruz, var olsunlar” açıklamasında bulundu.

İftar yemeği dualar eşliğinde sona ererken, şube yönetimi katılımcılara çay, kahve ikram ederek Kızılay faaliyetleri hakkında kısaca bilgi sundu.

Programa katılanlar Burdur şehir merkezine ücretsiz otobüs seferleri ile uğurlandı.