BölgeGündemManşetTurizm‘TURİZM KENTİ’ hedefi doğrultusunda; Burdur’da tanıtım atağı devam ediyor

8 ay ago

Bünyesinde pek çok doğal güzellikleri ve tarihi değerleri barındıran Burdur, sahip olduğu bu potansiyeli turizme kazandırma, turizme kanalize etme yolunda her geçen gün daha olumlu bir yol almaya devam ediyor.

Son birkaç yıldır Burdur’da turizm faaliyetlerinde yaşanan hareketlilik, turizm odaklı gündem, Burdur’un turizmin önemli bir dinamik olabileceğini işaret ediyor.

Vali Hasan Şıldak’ın ilimizde Vallilik görevine başladığı günden bu yana ısrarla vurguladığı turizm kenti hedefinde, turizm alt yapısını güçlendirme anlamında ciddi adımlar, yeni projeler hayata geçiyor.

Burdur Valiliği, tanıtım – turizm geliştirme hedefi doğrultusunda, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile iş birliği yaparak, somut çalışmalar ortaya koymaya devam ediyor.

Sosyal medyada geniş yankı bulan Burdur tanıtım filmlerinden sonra, şimdi de  ilimizdeki önemli turizm noktalarına, tarihi ve doğal güzelliklerimizi tanıtan bilgilendirme panosu ve harita çalışması yapıldı. Salda Gölü, İnsuyu Mağarası, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri, Arkeoloji ve Doğa Tarihi Müzesi olmak üzere 6  bölgeye, lokasyona,  Burdur’un önemli turizm değerlerinin görselleri ve tanıtıcı (Türkçe ve İngilizce) metinler yerleştirildi.

Burdur Valiliği’nden yapılan açıklamada konu hakkında şu bilgiler kamuoyu paylaşıldı:

BURDUR ‘TURİZM KENTİ’ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Son yıllarda İlimizde giderek artan turizm hareketliliğinden yola çıkarak, Burdur’un tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin tanıtımına yönelik Valiliğimiz koordinesinde yürütülen çalışmalar büyük bir hassasiyet ve özenle devam ediyor.

Bu kapsamda Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımız ile birlikte İlimizin önemli turizm noktalarına konulmak üzere, tarihi ve doğal güzelliklerimizi tanıtan bilgilendirme panosu ve harita çalışması yapılmıştır.

Yapılan çalışma ile Salda Gölü, İnsuyu Mağarası, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri, Arkeoloji ve Doğa Tarihi Müzesi olmak üzere 6 lokasyona, İlimizin önemli turizm değerlerinin görselleri ve tanıtıcı (Türkçe ve İngilizce) metinler yerleştirilmiştir. Bunlara ek olarak Burdur’u tanıtan bir turistik şehir haritası ile Salda’yı tanıtan bir grafik haritası tasarlanarak, bu haritalar da belirtilen 6 lokasyona konulmuştur.

Vali Hasan Şıldak konuyla ilgili yaptığı açıklamada; göreve başladığım günden itibaren Valiliğimiz koordinesinde Batı Akdeniz kalkınma Ajansı destekleriyle yürüttüğümüz İlimizin tanıtımı çalışmalarına yeni bir halka daha ekledik.

İlimizi Isparta, Antalya ve Muğla’ya bağlayan karayolu güzergahlarında bulunan mevcut totemlerin düzenlenmesi ve yenilerinin yapılması ile başlayan çalışmalarımız, fotoğraf yarışması ve Salda Gölü beyaz adalar bölümüne ceviz ağacından özel olarak tasarlanmış bir SALDA logosu ile fotoğraf çekim noktası oluşturulmasıyla devam etmişti.

Bunlara ek olarak 4 temadan oluşan tanıtım filmleri ve son olarak 6 lokasyona yapılan görsel ve tanıtım metinlerinin yer aldığı bilbord çalışmasıyla İlimizin tanıtımına yönelik çalışmalarımız sürüyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive