Denizli'nin Güney ilçesine bağlı Kargılık Mahallesi'nde yaşanan korkunç olayda, tarladan dönen anne ve babasına pusu kuran oğul, tek kurşunla hem annesini hem de babasını vurdu. Olayda anne hayatını kaybederken, baba ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Olayın faili olan evlat, jandarmaya ihbarda bulunarak suçunu itiraf etti.

Kargılık Mahallesi'nde tarladan dönen Yaşar Akdağlı ve eşi Cennet Akdağlı, sepetli motosikletleriyle evlerine sadece 100 metre kala pusuya düşürüldü. Oğulları Hakan Akdağlı, av tüfeğiyle tek el ateş ederek anne ve babasını vurdu. Anne Cennet Akdağlı olay yerinde hayatını kaybederken, baba Yaşar Akdağlı ağır yaralı olarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırıldı ve yoğun bakımda entübe edildi.

Tırın Kafası Koptu 24 Yaşındaki Şoförün Sonu Böyle Oldu Tırın Kafası Koptu 24 Yaşındaki Şoförün Sonu Böyle Oldu

Jandarma Hızla Harekete Geçti

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı birçok ekip, olay yerine hızla intikal ederek geniş çaplı bir araştırma başlattı. Cinayeti ihbar eden 23 yaşındaki Hakan Akdağlı'nın ifadelerindeki çelişkilerden şüphelenen jandarma, detaylı bir çalışma sonucunda cinayeti işleyen kişinin ihbarda bulunan oğul olduğunu tespit etti. Hakan Akdağlı, babasının kendisine eziyet ettiğini ve onu dövdüğünü iddia ederek, amacının sadece korkutmak olduğunu söyledi.

Adli Süreç ve Diğer Şüpheliler

Cinayet silahını sakladıktan sonra babasının çağrısıyla olay yerine gidip yardım ettiğini ve ambulansı aradığını belirten Hakan Akdağlı, jandarmadaki sorgusunda suçunu itiraf etti. Sorgusunun ardından “kasten ve tasarlayarak adam öldürmek” suçundan Buldan Adliyesine sevk edilen zanlı, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılacak. Olayla bağlantılı olabileceği değerlendirilen diğer şüpheliler de gözaltına alındı.

Babanın Durumu Ciddi

Olayda ağır yaralanan ve Pamukkale Üniversitesi Hastanesine sevk edilen Yaşar Akdağlı'nın entübe edildiği ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Jandarma, olayla ilgili geniş çaplı soruşturmasını sürdürüyor.

Kaynak: Haber Merkezi