Burdur’da TRT Antalya Radyosunun Kuruluşunun 60’ıncı yıl dönümü Burdur, Isparta ve Antalya’da düzenlenecek etkinliklerle kutlanmaya başladı. TRT Antalya Radyosu’nun kuruluşunun 60’ıncı yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerin ilk durağı Burdur oldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda Türk Halk Müziği sanatçıları Uğur Önür ve Umut Sülünoğlu konser verdi.

Birbirinden güzel eserler, sanatçılar tarafından büyük bir coşku ile seslendirilirken, bu coşkuya seyirciler de eşlik etti.

Konsere Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, TRT Antalya Bölge Müdürü Hikmet Kocaman ve vatandaşlar katıldı.

Konserin sonunda Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sanatçılara çiçek takdiminde bulunurken hediyeler verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Bu akşam alanı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür etmek istiyorum. Kıymetli protokol üyeleri sizlerde iyi ki bu akşam bizlerle beraber oldunuz. TRT’nin yeri hepimizin içinde ayrıdır. Ben sabah canlı yayında onu söyledim. Benim için TRT bazen uykuya geçiş bazen ders çalışma bazen gece yolculuğunda yol arkadaşıdır. O yüzden TRT Antalya Radyosu’nun 60. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinin Burdur’dan başlaması da bizim için ayrı bir ifade etti. Ben Bölge Müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız, iyi ki TRT var. Burdur’un türkülerini dinledik, Aşık Mahsuniyi dinledik, Neşet babayı dinledik, kısacası tüm Anadolu’yu dinledik. Güzel bir akşam oldu. Bu meydan Burdur’a çok yakıştı. Böyle anlamlı bir etkinlikle başlamış olması da benim açımdan çok daha büyük onur. Sizleri seviyorum, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konser protokol üyeleri ve sanatçıların günün anısına çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.