GündemManşetTrafik plaka numarası 15 olan Burdur’da ‘2015 Burdur Tanıtım Yılı Olsun’

5 sene ago

Bilindiği gibi; rakamların insanlar üzerinde çok büyük etkileri var… Rakamların, yıldönümlerinin, günümüz modern dünyasında da, iletişimde psikolojik, motive edici katkıları var…

İşte; yılbaşı bunlardan biri, takvim yapraklarından bir sene daha geride bırakılırken, insanlar yeni bir yılı yeni umutlarla karşılamaya hazırlanıyor. 2015 yılına sayılı günler kala, 2015 rakamının aslında Burdur için farklı bir anlamı daha olabilir… Burdur’un trafik plaka rakamı 15 olduğuna göre; pekala 15 rakamını 2015’le özdeşleştirmek, böyle bir espriyi Burdur’un tanıtımı için bir imkanı çevirmek da mümkün. 15’li bir yıla tanık olmak, yüz yılda bir kez yakalanabiliyor.

Son günlerde sosyal medyada buna yönelik öneriler, ‘2015 yılı Burdur yılı olsun’ fikri büyük ilgi görüyor. İnternet ortamında ‘2015 BURDUR YILI’ olsun fikrini ortaya atan Jeoloji Yük.Mühedisi Tamer Kurtman ile BurdurTanıtım sahibi Eyüp Ural’ın görüş ve önerilerini ele alan, Burdur Doğaltaş ve Madenciler Derneği (BURDOĞTAŞ) yönetim kurulu başkanı Nasuh Ekinci, ‘mutlu yıllar Burdur’ konseptiyle, ‘2015 Burdur yılı olsun’ fikrini olgunlaştırdı.

Burdur’un tanıtıma ihtiyacı olduğunun altını çizen, sahip olduğu potansiyelin ancak etkin bir tanıtımla, turizm altyapısının oluşmasına ve turizm sektörüne kanalize edilebileceğini vurgulayan Ekinci, Burdur’un plaka numarası 15’ten esinlenerek, 2015 Burdur yılı sloganıyla yıl boyunca pek çok tanıtım etkinliği yapılabileceğini dile getirdi. Sosyal medyada bu fikrin ortaya atılmasından sonra, 2015’e girmeden önce ‘mutlu yıllar Burdur’ adı altında bir çalışma hazırladıklarını açıklayan Nasuh Ekinci, “bizimkisi 2015 fikrinin içini doldurma çabası, bir konsept oluşturma niyeti. Elbette 2015 Burdur yılı fikrininin içeriğini pek çok şeyle doldurmak mümkün. Profesyonel iletişimcilerle, logo, slogan çalışmalarıyla 2015 Burdur yılı fikrini etkili bir tanıtım atağına dönüştürebiliriz. Bu bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirelim. 2015’i Burdur’u tanıtım yılına dönüştürelim.” şeklinde konuştu.

BURDOĞTAŞ Başkanı Nasuh Ekinci’nin hazırladığı 2015 Burdur yılı önerisi şu sözlerle hayat buluyor:

Mutlu yıllar BURDUR

1 OCAK 2015 Bugün senin yeniden doğum günün. Herkesten güzel sözler duyacaksın. Üzerinde yaşayanlar ,Seni tanıyanlar,senden uzakta olupta hasretini cekenler ; elleri kabarasıya kadar alkışlıyacaklar. İYİ Kİ DOĞDUN,İYİ Kİ DOĞDUM BURDUR melodisini hep bir ağızdan söyleyeceğiz.

Şu an yeniden doğduğunun farkındasın. Çünkü tamamiyle sevgiyle yazılmış bir mesajımız. İyi ki varsın. DOĞUM GÜNÜN kutlu olsun. Tek istediğimiz bugün dilediğin tüm isteklerinin gerçek olmasıdır.Belki çok uzaktayız, yanında değiliz ama bilmelisin ki kalbimizin en derin yerindesin. Dilerim gelecek yeni doğum günlerinde mutlulukların en güzelini hep birlikte defalarca yaşarız. Başarı merdivenlerini kolaylıkla tırmanırsın ve dileriz yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. Sana sımsıkı sarılıyoruz, her yeni yaşında gözlerindeki ışıltının devam etmesini dileriz. Yanağına kocaman bir öpücük konduruyoruz. Yeniden doğmuş olmanın mutluluğunu yaşarken, sana kalbimizdeki tüm dilekleri vermesini Allahtan diliyoruz.

2015 yılının ilimizde BURDUR YILI olma algısını oluşturmalıyız.

Oluşacak algıda Burdur’daki ortak yaşamımızı ve geleceğimizi planlamak, hayatımızdan hep birlikte zevk almak, Burdurlu olmaktan gurur duymak, Huzur kenti Burdur’u tanımak, tanıtmak, Onun gelişmesini sağlam, ileri ve yüksek standartlara taşımaktır.

HAYDİ HAYDİ HEP BERABER

2015 BURDUR YILI’nı yıl boyunca merkezde, ilçelerde, beldelerde, köylerde mahallerde ,sokaklarda, ailelerde, tüm kurum ,kuruluşlarda okullarda ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizde etkinliklerde kutlamaya başlayalım.

2015 BURDUR YILI olsun fikrini ortaya atan Jeoloji Yük.Mühedisi Tamer Kurtman Bey ve BurdurTanıtım misyonun sahibi EYÜP URAL beye çok çok teşekkürler ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive