Burdur’un Çavdır İlçesi Bölmepınar Köyü yakınlarında geçirdiği trafik kazasında eşi ve kızını kaybeden kendisi de ağır yaralanan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Steven Michael Caesar (50)’nin tedavisi devam ediyor. Caesar tedavisinin tamamlanmasının ardından  taburcu olarak Amerika Birleşik devletlerine gidecek.

Denizli-Antalya Karayolu Bölmepınar Köyü yakınlarında 28 Ekim günü saat 01.00 sıralarında, yol yapım çalışması nedeniyle tek şeritli olan yolda Mehmet Ali Çağdaş (20) yönetimindeki 20 AKA 76 plakalı kamyonet ile Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Steven Michael Caesar (50) yönetimindeki 34 EGF 952 plakalı otomobil kafa kafaya çarpıştı.

Kazada otomobilde yolcu olarak bulunan Vanessa Lydia Caesare (47) ve Alexandria Victoria Caesare (26) olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazada yaralanan sürücüler Mehmet Ali Çağdaş ve Steven Michael Caesare ambulanslarla Gölhisar Devlet Hastanesine götürülerek tedaviye alındı. Durumu ağır olan Steven Michael Caesare ilk müdahalenin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Burdur Devlet Hastanesi’nde yaklaşık iki haftadır tedavisi süren Steven Micahel Caesare tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.

Eşi ile birlikte Antalya’da misyonerlik faaliyetlerinde bulunan kızlarını ziyarete geldiklerini anlatan Caesare, “Kızım Antalya’da yaşıyordu. Onu ziyarete geldik. Bu arada İncil’de geçen tarihi yerleri görmek istedik. Kazayı hatırlamıyorum, kaza gününü hatırlıyorum ama ayrıntılarını hatırlamıyorum. Kızım Antalya’ya taşınmıştı ve orada yaşamaktan mutluydu. Türkiye’nin güzel bir ülke olduğunu gördük ve burada zaman geçirmekten mutlu olduk. Tatilimizi de burada geçirmek isterdik. Biz dinimizi diğer insanlara tanıtmak, anlatmakla görevliyiz ve kızım da bunu Türkiye’de yapmayı seçmişti.” dedi.

Kazada eşi ve kızını kaybeden Caesare, “Acı çekmek zor olandır ve acı çekmek gereklidir. Eşimi ve kızımı kaybetmek çok acı oldu. İnancıma göre kızım ve eşimi öldükten sonra tekrar görecek olmak bana umut veriyor. Ölüp onları göreceğime inanıyorum. Bu gerçekten devam etme inancı veriyor ve bu inançla yaşamaya devam edeceğim. Kızım İncil’de yer alan mesajları diğer insanlar ve diğer dillere yaymakla görevliydi.” diye konuştu.

Caesare, “Geçirdiğim kazayla ilgili olarak hastane personelinin ihtiyaçlarımla çok iyi ilgilendiğini düşünüyorum. Hastane personeli iyi iş çıkardı. İyi olduğumdan emin olmak için çeşitli tetkikler yaptılar. Çok memnunum. Her şey için çok müteşekkirim. Virginia’da yaşıyorum ve oraya hızlıca döneceğim. Beklentim işime geri dönmek. Ben de tıpkı kızım gibiyim ve bu yüzden geri dönerek İncil’in dediklerini insanlara yaymalıyız.” ifadelerini kullandı.