ÇevreGündemManşet‘Torosların yaban keçileri’ drone kamerası tarafından görüntülendi

4 hafta ago

Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü tarafından, drone ile Toros dağlarında yaşayan yaban keçileri görüntülendi.

Ülkemizde Yaban Keçisine Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinde rastlanmakta..
En yoğun popülasyonların yaşadığı ve ülkemizin en önemli memeli türlerine ev sahipliği yapan Antalya ilinin bu değerli türünü korumak amacıyla önemli çalışmalar yürüten Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü, aynı zamanda yaban hayatının tanınması, kamuoyunda farkındalık oluşturulması ve özellikle de türün kaçak olarak avlanmasının önüne geçilmesi amacıyla da ciddi çalışmalar yürütüyor.
Yaban keçilerinin oluşturduğu görsel Şölen Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü Yaban Hayatı Şube Müdürü Tamer Yılmaz tarafından havadan görüntülendi.
Havadan görüntülenen yaban keçilerinin oluşturduğu görsel şölen kurumun kaymakamlıklar, belediyeler, muhtarlıklar, yöre halkı, fahri av müfettişleri, sivil toplum kuruluşları ile yaptığı işbirliği çalışmalarının bir başarısı olarak nitelendiriliyor.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Burdur 6’ıncı Bölge Müdürü Rıza Kamil kurum personelinin 7/24 esasına göre var gücü ile yaban hayatı için çalışmaları kapsamında kış aylarında yaban hayatı kış yemleme desteği yanında popülasyon durumlarının tespiti için de Üniversitelerle işbirliği içinde envanter çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive