Burdurlu Tenis sporcusu Toprak Erçin (12) Uluslararası Tenis Turnuvasında şampiyon oldu.

Toprak Erçin, İstanbul’da düzenlenen Tennis Europe Soul Cup U12 turnuvasında birinci turda Kazakistan’lı rakibin 6-0, ve 6-1, ikinci turda Belarus’lu rakibini 6-0 ve 6-1, 3’üncü turda Bulgar rakibini 6-3 ve 6-2, Çeyrek finalde Romanya’lı rakibini 6-3 ve 6-2, Yarı Finalde Romanya’lı rakibini 6-1 ve 6-2’lik setlerle yenerek finale çıktı. Toprak Erçin finalde karşılaştığı Fransız rakibi Arman Duberuıl’i de 6-3 ve 6-4’lük setlerle 2-0 yenerek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

İki yıldır Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kortlarında Antrenörü Volkan Akın ile çalışan Toprak Erçin, kendi yaş grubunda Türkiye sıralamasında 1 numaraya yükseldikten sonra 24 Şubat-6 Mart 2022 tarihleri arasında milli takım kampına davet edildi.

Toprak Erçin’in antrenörü Volkan Akın, “Toprak, kamp sonrası katıldığı Tennis Europe soul cup Turnuvasında şampiyon olarak ilk Uluslararası şampiyonluk kupasını ilimize ve ülkemize kazandırdı. Bu başarıda desteklerini esirgemeyen başta Valimiz Ali Arslantaş’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Orhan Kemerkaya’ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.