Sosyal medya platformu TikTok'ta, para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayıp yapıp 1 saatte 100 bin lira topladığı öne sürülen G.D. gözaltına alındı. 35 yaşındaki kadın, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul'da polis ekipleri, internet üzerinden TikTok'ta "para karşılığı müstehcen içerikli canlı yayın yapıldığının" tespit edilmesi üzerine harekete geçti.

Görüntülerdeki kadının para karşılığında gömleğinin düğmelerini yavaş yavaş açtığı tespit edildi.

AA ve DHA’nın haberine göre polis, sosyal medyada 'Laz kızı' mahlasını kullanan şüpheli G.D.'nin Kartal'daki evine baskın yaptı.

Gözaltına alınan G.D., Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Hakkında "müstehcenlik" suçundan işlem yapılan kadın, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne sevk edildi.

Bakanlık erişim engeli istedi

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı konuya ilişkin açıklama yaparak bahsi geçen içerikle ilgili erişim engeli talebinde bulunduklarını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında yer alan bir TikTok kullanıcısının uygunsuz görüntülerle hediye ve bağış toplaması haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberlere konu olan sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda; çocukların psikososyal gelişimini olumsuz yönde etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile kadınlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişi onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer veren görüntülerin yer aldığı anlaşılmıştır.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur."