ManşetSporTFF’nin ‘online scout kursu’nda Uğur hoca Burdur’u temsil etti.

8 ay ago

TFF’nin online scout kursunda Uğur hoca Burdur’u temsil etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü Kursu’nu “online” olarak gerçekleştirdi.

Bu sezon Burdur 1. Amatör Lig’ de başarılı bir sezon geçirerek Hacılar Gençlikspor’un play off’lara kalmasında büyük pay sahibi olan Antrenör Uğur Kuşakcı, Türkiye’de sadece 36 antrenörün katıldığı oyuncu ve maç izleme antrenörlüğü kursunda ilimizi gururla temsil etti.

Türkiye’de sadece 36 antrenörün davet edildiği ve yine Ülkemizde ilk kez online olarak yapılan “Oyuncu ve Maç Izleme Antrenörlüğü (Scout)” kursuna ilimizin başarılı Antrenörü Uğur Kuşakcı’da davet edildi ve kursu başarı ile tamamladı.

TFF ve Acıbadem Sports’un iş birliğinde 20-23 Mart’ta yapılması planlanan ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeni ile ertelenen kurs, “online” olarak gerçekleştirildi.

Süper ligin en başarılı antrenörleri’nin yer aldığı eğitimde Abdullah Avcı’nın yardımcı antrenörü Recep Uçar, Hikmet Karamanın ekibinde yer alan Serkan Emre Sefa, Başakşehir’in scout’u Mehmet Ali Keçici, Beşiktaş’ın scout ekibinden Tolga Yalçın deneyimlerini, yetenek keşifleri ve doğru transfer planlamalarını anlattılar.

Kursu başarı ile tamamlayan Uğur Kuşakcı, Ülkemizin yeni sistemindeki “Oyuncu ve Maç İzleme Antrenörlüğü (Scout)” belgesi almaya hak kazandı.

Muhammet Fatih Başcı

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive