GündemManşetSporTFF’den Bölgesel Amatör Lig için flaş karar!

4 ay ago

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün (08.07.2020) Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirdi.

TFF toplantı sonrasında aldığı kararları açıkladı. Toplantıda Süper Lig başta olmak üzere 1. Lig, 2.Lig ve 3. Lig takımlarını ilgilendiren önemli kararlar alırken temsilcilerimiz MAKÜSPOR VE Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’un da mücadele ettiği Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) için de önemli bir karar aldı.

TFF’nin aldığı karara göre Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3. Lig’e 11 grubun lideri terfi edecek.

Alınan kararla birlikte BAL liderlerinin tescili sonrasında temsilcilerimizin de bulunduğu BAL 7.grubu lider olarak bitiren Alanya Kestelspor 3. Lige yükseldi.

TFF Yönetim Kurulunun almış olduğu kararların ardından bir açıklama da Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez’den geldi.

Genel Başkan Ali Düşmez açıklamasında; “BAL’dan Yerel Lige düşme, Yerel Ligden BAL’a çıkma ve BAL Baraj müsabakaları ile ilgili alınacak kararlar Amatör İşler Kurulunun yapacağı çalışmalar sonrası açıklanacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive