EğitimGündemManşetTEOG’da başarı çıtamız yükseldi. “BURDUR İLK 5’TE”

5 sene ago

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı, illerin TEOG’daki başarı sıralamalarını artık açıklamıyor. Ancak sonuçlar gizlense de Burdur’un TEOG’da, önceki yıllardaki sınavlarda olduğu yine ilk beş içerisindeki yerini koruduğu tahmin ediliyor.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram’ın, bir müdür yardımcısı ile Bakanlığa yaptığı ziyaret sırasında , Bakanlık yetkililerinin ‘bu başarıyı nasıl sağladınız?’ sorusu, Burdur’un TEOG sınavındaki başarısını sürdürdüğü şeklinde yorumlandı. Burdur’un geçen yılki TEOG 1. Dönem sınavına göre, bu yıl yapılan 1. Dönem sınavındaki başarısının ise % 6-7 oranında arttığı öğrenildi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü gerçekleştirilen TEOG Sınavı’na giren öğrenci sayıları ile ilgili gazetemize bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, şehir merkezinde 1396, il genelinde 3612 öğrencinin sınava girdiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında, Bakanlık yetkililerinin söylemlerinden ve sorularından Burdur’un TEOG’da ilk 5’te olduğu varsayımına ulaştıklarını söyleyen Mahmut Bayram, “Burdur olarak biz herhalde üst sıralardayız, ilk 5 içerisindeyiz diye tahmin ediyoruz. Bu konuyla ilgili özel olarak Bakanlığa gittik. Bize bu başarıyı nasıl yakaladığımızı sordular. Bize sadece fen bilgisinde Türkiye 4.’üncüsü olduğumuzu gösterdiler. Dolayısıyla buradan tüm derslerde, ilk 5’te olduğumuz varsayımına ulaşabiliriz. Bununla ilgili elimizde resmi bir belge veya bilgi yok.” diye konuştu.                                                                                                            Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive