Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesinde 10 pilot ilden biri olan Burdur’da bulunan 11 okuldan 260 öğretmenin katılımı ile iki gün süren Şelale Eğitimleri MAKÜ Lavanta Tepesi Otel ve Bucak Ayşe Sak Ortaokulunda yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ortak finansmanı ile gerçekleştirmiş olduğu Temel Eğitimde Demokrasi Kültürünün Güçlendirilmesi Projesi Türkiye Genelinde 10 pilot ilden biri olan Burdur’dan 11 okuldan 23 öğretmenin Ankara ve İstanbul’da düzenlenen eğitici eğitimlerine katılmasının ardından pilot okullarda görev yapmakta olan 260 öğretmen MAKÜ Lavanta Tepesi Otel ve Bucak Ayşe Sak Ortaokulunda 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen şelale eğitimleri ile devam etti.

MAKÜ Lavanta Tepesi Otelde İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya ve Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi Didem Demirkaya’nın katılımları ile proje açılış toplantısı gerçekleştirildi. Proje ile okullarda demokratik okul kültürünün geliştirilmesi amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda pilot okullarda görev yapmakta olan öğretmenlerin eğitimleri ve proje kapsamında geliştirilmiş olan materyaller ile okullarda uygulama aşaması gerçekleştirilecek.

Proje Burdur’da 75.Yıl Cumhuriyet Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Çavdır Anaokulu/İlkokulu/Ortaokulu, Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu, Çatağıl İlkokulu, Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Özboyacı İlkokulu, Şeker Ortaokulu, Yazıköy İlkokulu/Ortaokulu, Bucak Ayşe Sak Ortaokulu ve Ağlasun Yunus Emre Ortaokulunda uygulanacaktır.