TEKNOFEST ile Gelecek Sensin" mottosuyla düzenlenen yarışmalarda, teknoloji tutkunlarına 30 milyon TL ödül ve 55 milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanacak. Yarışmalar her yıl artan bir çeşitlilikle düzenleniyor, bu yıl 46 ana kategori ve 117 alt kategoride gerçekleştirilecek.

TEKNOFEST'e gençlerin ilgisi giderek artıyor, 2018 yılından bu yana 2 milyonun üzerinde başvuru yapıldı. 2024 için de ilkokul seviyesinden mezuniyet seviyesine kadar birçok kategoride gençlerin projelerine destek olunacak. Başvurular 20 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek.

TEKNOFEST 2024'ün heyecan verici teknoloji yarışmaları arasında Roket, Model Uydu, Sağlıkta Yapay Zekâ, Biyoteknoloji İnovasyon, Sanayide Dijital Teknolojiler, Uçan Araba Simülasyon, Eğitim Teknolojileri, Robotaksi Binek Otonom Araç, Tarım Teknolojileri, Savaşan İHA, Çip Tasarım Yarışması gibi 46 farklı kategori bulunuyor. Ayrıca, Kablosuz Haberleşme, BlokZincir, Hava Savunma Sistemleri, Finansal Teknolojiler, İnsansız Deniz Aracı, Akıllı Wi-Fi Kapsama ve TEKNOFEST Robolig Yarışmaları ise ilk defa başvuruya açılacak.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ana yürütücülüğünde, Türkiye'nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle Adana'da gerçekleşecek. Festivalin heyecanı, Türkiye'nin dört bir yanına yayılarak gençleri teknoloji alanında teşvik ediyor. Başvurular www.teknofest.org adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

1920x1080

Kaynak: Valilik Basın