Dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı sona erdi. Bucak Hüseyin Türker Ortaokulu 7 E sınıfı öğrencisi Muhammet Nabi Yıldız’da TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon alanında İlkokul-Ortaokul kategorisinde Türkiye birincisi oldu ve ödülünü aldı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen ve binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmek amacıyla çeşitli kategorilerde teknolojik yarışmaların düzenlendiği TEKNOFEST 2021, 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanında yapıldı.

Bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, dün gerçekleştirilen kapanış töreniyle sona erdi. Dereceye giren genç öğrenciler ödüllendirildi. TEKNOFEST 2021’de bir ödül de Burdur’a geldi.

Bucak Hüseyin Türker Ortaokulu 7 E sınıfı öğrencisi Muhammet Nabi Yıldız ‘ın hazırlamış olduğu “Ne Eksem” isimli yazılım programı projesi , TEKNOFEST İnsanlık Yararına Teknoloji Sosyal İnovasyon alanında İlkokul-Ortaokul kategorisinde Türkiye birincisi oldu .