Burdur’u Voleybol branşında başarılı bir şekilde temsil eden  Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı Sercan Çetiner, Yeni Gün Gazetesi muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya açıklamalarda bulundu.

Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sercan Çetiner, “Artık Burdur’a bir coşku ve renk katmanın zamanı geldi.” Dedi.

Çetiner’in açıklamalarından pasajlar şöyle:

Pandemi sebebiyle spordan, antremanlarımızdan uzak kaldık bu süreçte kendimizi değerlendirme şansımız oldu. Eksiklerimizi görüp ileriye dönük planlarımızı yaptık. En kısa zamanda tekrardan spora ve sahalara dönmek istiyoruz. İlimizde spora destek az olduğu için kulüplerin pandemi sonrası birlik olması lazım. Artık Burdur’a bu şehire bir coşku ve renk katmanın zamanı geldi.

‘Büyük umutlarla gelip hayal kırıklığına uğruyorlar’

Pandemi de insanlar evlerine hapsoldu sıkıldı, bunaldı. Bu hastalık sonrasında da salonlara, stadlara  gidip stres atmak isteyecekler.

Başarılı bir üniversitemiz var. Burada iyi sporcularımız var, dışarıdan ilimize gelen üniversitemizde okuyan milli sporcularımız var, üst düzey kulüplerden gelen sporcularımız var. Ama buraya büyük umutlara gelip hayal kırıklığına uğruyorlar. Çoğu öğrenci ve sporcularımız Burdur’da kulüp bulamadığı için çevre illerdeki kulüplere gidiyor. Hem okul hem antremanlar birde bunun üzerine yol çıkıyor. Bir tercih yapmaları gerekiyor. Ya antrenmanlardan kalıyorlar ya da okuldan. Çoğu öğrenci sporcularımız okullarını değiştirmek durumunda kalıyor. Okulunu değiştiremeyen sporcularımızda kendini geliştiremiyor.

‘Destek olursa güzel günler yakın’

Burdur’da iş adamlarımız, sporseverler, halkımız biraz destek olursa ilimizide üst liglerde görmek zor değil. İyi bir bölgedeyiz, gelecek için atılan güzel adımlar var  ve spor merkezlerimizi, alanlarımızı da artırıyoruz. Herkes bir birine yardımcı olur, destek olursa güzel günler yakın.

‘Tek eksiğimiz destek, birlik ve beraberlik’

Biz Burdur Mücadele Sporları GSK olarak 5 yıldır Bölgesel Ligde mücadele ediyoruz. Destek görürsek üst liglerde İlimizi temsil edebiliriz. Bu takım Burdur’da var, mücadeleci, yetenekli sporcularımız da var. Ama bundan çoğu vatandaşımızın haberi bile yok. Biz tüm zorluklara ragmen yılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü bizim bir hedefimiz var. İlimizde 80’e yakın spor kulübümüz var bunların 30-40 tanesi aktif ve çoğunluğu futbol branşı üzerine diğer branşlarda kulüp yok denecek kadar az sayıda. İşte bu yüzden çok sıkıntı çekiyoruz. Lig oluşturamıyoruz ve bölgeye maça gittiğimizde maç eksiğimiz oluyor. Rakiplerimiz en az 30 maç yaparak gelirken bizim ise 10 maçı geçmiyor buna rağmen maçlarımız başa baş geçiyor. Geçen yıl final maçında 2.ligi kaçırmıştık inşallah ileride ilimiz ve takımımız oralarda boy gösterecek. Tek eksiğimiz destek, birlik ve beraberlik.

-MUHAMMET FATİH BAŞCI