Burdur’un Tefenni İlçesi Beyköy Yaylası’nda öğle saatlerinde başlayan Orman Yangını kontrol altına alındı.

Yaklaşık 250 Dönüm alanın zarar gördüğü yangına Burdur, Tefenni, Karamanlı, Yeşilova, Gölhisar, Çavdır Belediyesi itfaiye ekipleri,çevre köylerin yangın söndürme tankları, vatandaşlar traktörleri ile, mermer ocaklarındaki iş makinaları, Burdur Emniyet Müdürlüğü’ne ait Toma ve Orman Genel Müdürlüğü’ne ait bir helikopter havadan destek verdi. Çevre köylerdeki vatandaşlardan traktörüne su deposunu takan vatandaşlar yangın alanına yardıma koştu.

Yangın alanında açıklama yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş “Yangın ihbarı almamızın ardından Orman İşletme Müdürlüğümüzün arazözlerini, çevre belediyelerin arazözlerini, İl Özel İdaremizin ve çevredeki mermer ocaklarının iş makinalarını yangın yerine yönlendirdik. Orman Genel Müdürlüğümüz talebimize olumlu cevap verdi ve bir helikopterimizde yangın söndürme faaliyetlerimize katıldı. Bu arada kazmasını, küreğini, tırmığını alan Tefenni İlçemizden ve çevre köylerden 400’e yakın vatandaşımız yangın ile mücadeleye aktif olarak katıldı. Maalesef 2 vatandaşımız dumandan etkilendi şu anda Tefenni Devlet Hastanesi’ndeler, genel durumları iyi. 1,5 saat içerisinde hem havadan, hem karadan verilen cansiperane mücadele ile yangın kontrol altına alındı. Yaklaşık 250 Dönüm bir alanda etkili oldu. Rabbim daha kötüsünden muhafaza etsin diyorum. Vatandaşlarımızı ormanlık alanlarda daha dikkatli olmaya davet ediyorum.” dedi.

“SONSUZ TEŞEKKÜRLER!”

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz’de yangın sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Alagöz;” Saygıdeğer hemşerilerim;Bugün öğle saatlerinde yaylalarımızda çıkan Orman Yangını, 1 adet helikopter, onlarca itfaiye, arazöz ve yüzlerce iş makinesi, tarım makinesi ile kurumlarımızın, belediyelerimizin, mermer ve krom ocaklarımızın, Tefenni ve Karamanlı halkımızın büyük özverileri ile kontrol altına alınmış, soğutma çalışmaları devam etmektedir.Yangının ilk dakikalarından itibaren bizlerden yardımını esirgemeyen başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli bey, Burdur Valimiz Sayın Ali Arslantaş bey ve Tefenni Kaymakamımız Sayın Mustafa Caner Culukar bey olmak üzere;- Çavdır Belediyemize ve Süleyman Kayacan Başkanıma- Karamanlı Belediyemiz ve Fatih Selimoğlu Başkanıma- AFAD İl Müdürlüğümüze- 112 Acil Çağrı Merkezi Personelimize- Karayolları Şube Müdürlüğümüze- Burdur İl Özel İdaremize- Burdur Belediyemize ve Ali Orkun Ercengiz Başkanıma- Burdur Şeker Fabrikası ve Çalışanlarına- Denizli Büyükşehir Belediyesine- Gölhisar Belediyemize ve İbrahim Sertbaş Başkanıma- Kemer Belediyemize ve Ömer Aktürk Başkanıma- Yeşilova Belediyemize ve Mümtaz Şenel Başkanıma- Gölhisar, Çavdır ve Tefenni Orman İşletme Şeflikleri ve Personellerine- Burdur İl Emniyet Müdürlüğümüze- Altınyayla Belediyemize ve Ahmet Serttaş Başkanıma- Burdur ve Tefenni Jandarma Komutanlığımıza- Burdur DSİ Şube Müdürlüğümüze- Tefenni, Karamanlı ve Yeşilova Köy Muhtarlarımıza- Isparta Belediyesi ve Şükrü Başdeğirmen Başkanıma- Yardım etme talebinde bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e- Yardım etme talebinde bulunan Döşemealtı Belediye Başkanım Turgay Genç’e- UYSALLAR GRUP, Hasan Uysal ve Serdar Uysal kardeşlere- GLOBAL MADENCİLİK ve tüm ekibine- ALSER MADENCİLİK ve tüm ekibine- EMPA ve tüm ekibine- ALAGÖZLER MERMER ve tüm ekibine- ALDEMİR MERMER ve tüm ekibine- BEKA MERMER, Kıymetli Müdürü Özcan bey ve tüm ekibine- KANAL MERMER İsmail Kanal ve Oğullarına- TUREKS MERMER ve tüm ekibine- ŞAYAKÇI MERMER ve tüm ekibine- PORTSAN MERMER ve tüm ekibine- SİLMERSAN MERMER ve tüm ekibine- GÖKSEL KAYA MERMER ve tüm ekibine- KÖYLÜ MERMER ve tüm ekibine- DERVİŞOĞLU MERMER ve tüm ekibine- AVCIOĞLU MERMER ve tüm ekibine- ALİ GÜL MADENCİLİK ve tüm ekibine- TEKA MERMER ve tüm ekibine- ALGİDA DONDURMALARI ve tüm ekibine- TEKİNLER BAF ve Bayram TEKİN beye- GÜR BETON ve tüm ekibine- Arayan soran yardım teklif eden tüm dostlarımaVE EN ÖNEMLİSİ;Tefenni, Karamanlı ve Köylerinden traktörünü, tankerini, ilaçlama makinesini, küreğini, tırmığını, motorlu bıçkısını kapıp yardıma gelen BİNİN ÜZERİNDE Vatandaşımıza şahsım, belediyem, ilçem ve gelecek nesillerimiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Rabbim hepinizden razı olsun. Bir kez daha anladık ki BİZ BİRİZ, İRİYİZ VE DİRİYİZ. HİÇ BİR ŞER ODAĞI BU BİRLİKTELİĞİ BOZAMAZ.Kim, hangi ahlaksız oyunu kurarsa kursun, TÜRK MİLLETİNE DİZ ÇÖKTÜRTEMEZ. Ne mutlu Türküm diyene! Saygılarımla.” ifadelerini kullandı.