Burdur’un Tefenni ilçesinde kar yağışının etkili olduğu günden bu yana kar küreme ve temizlik çalışmaları devam ediyor.

Burdur’un Tefenni ilçesinde kar yağışının başladığı 25 Ocak gününden itibaren Belediye personeli kar küreme ve tuzlama çalışmalarına başlamıştı. İlçenin cadde ve sokaklarında kar küreme ve temizlik çalışmaları aralıksız devam ederken, Belediye Başkanı Ümit Alagöz de çalışmaları yakından takip etti.

Kar yağışının etkili olduğu günden bu yana Tefenni’de ana ve ara yolların temizlenmesinin yanında futbol sahası ve köy yollarında kar küreme çalışmaları devam ediyor.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ayrıca yayladaki çobanların ulaşımını sağlamak için yayla yollarında da kar küreme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, çalışmalar ilgili yaptığı açıklama da şunları söyledi;

“25 Ocak Salı günü İlçemizde etkili olan kar yağışı sonrası, Rahmetin İlçemize düştüğü ilk andan itibaren Belediye personelimizle birlikte İlçe Merkezimizde kar küreme ve tuzlama çalışmalarımıza başladığımızı açıklamıştık.  O günden bu zamana kadar İlçe Merkezimizdeki ana ve ara yolların temizlenmesinin yanında top sahamızda, köy yollarımızın büyük kesiminde kar küreme çalışmalarımız yapılmaya devam etmektedir. Ayrıca yayladaki çobanlarımızın ulaşımını sağlamak için yayla yollarımızda da kar küreme çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Saygılarımla.”