ÇevreİlçeManşetTefenni’de gündem, Meteoroloji’deki ağaçlar

2 sene ago

İlimiz Tefenni ilçesinde bugünlerde Meteoroloji İstasyonundaki ağaçların kesilme kararı gündemde… Başta sosyal medya medya olmak üzere ilçe kamuoyunda büyük tepkiye neden olan Tefenni Meteoroloji bahçesindeki 104 ağacı kesme girişimine tepkiler artarak devam ediyor.

Antalya Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün Tefenni Meteoroloji İstasyonundaki 60 yıllık, 104 adet ağacın kesilmesi kararının duyulmasının ardından vatandaşlar sosyal medyada tepkilerini dile getirirken, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve Ak Parti Tefenni İlçe Başkanı İbrahim Arıcan açıklama yaparak ağaçların kesilmemesi için tüm güçleriyle mücadele edeceklerini kamuyu ule paylaştılar.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz açıklamasında; “Ağaçların kesilmesi hakkında daha önceden bilgim vardı. Daha önceden ‘başka yere taşıyın ben yer göstereyim’ dedim. Taşınmanın mümkün olmadığı cevabını aldık. Meteoroloji Müdürlüğünün ağaç kesme kararını kabul etmemiz mümkün değil. En kısa zamanda Valilik ile konuyu paylaşıp gereken her türlü adımları atacağız. Bu karardan kısa zamanda dönülmesini istiyoruz. Eğer kesme eylemi uygulanırsa o testerelerin önüne ilk ben dikileceğim” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Tefenni İlçe Başkanı İbrahim Arıcan da açıklamasında; “Alınan bu kararı kabul etmenin hi bir sebebi yoktur. Konuyu İlçe Kaymakamımız ile görüşerek, en kısa zamanda durumu Burdur Milletvekillerimizle paylaşacağız. Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu’na ulaşarak alınan karadan biran önce dönülmesini isteyeceğiz. Tefennili hemşehrilerimiz rahat olsun. O ağaçlar Tefenni’nin akciğeridir. Tefenni’yi Tefenni yapan o güzel çam ağaçlarıdır. İçerisinde yüzlerce kuş barındırıyor” ifadelerine yer verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive