GündemİlçeManşetSiyasetTefenni’de görkemli MHP kongresi

1 ay ago

Burdur’da ilçe kongrelerini sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), geçtiğimiz hafta sonu Tefenni ve Yeşilova ilçe kongrelerini gerçekleştirdi. İlimizin en eski ve köklü ilçelerinden biri olan Tefenni’deki kongresi görkemli ve renkli görüntülere sahne oldu. Barutlusu Parkı’nda yapılan kongrede Tefenni Belediyesi’nin hizmet araçları sergilenirken, mehter takımı’nın gösterisi genel kurula ayrı bir heyecan kattı. 

Mevcut ilçe başkanı ve kongrenin tek adayı Osman Padem, konuşmasında;

“MHP bu ülkenin son kalesidir, toyumuza hoş geldiniz turan ülküsü ile beslendik. MHP’li bir belediyenin halka nasıl hizmet ettiğinin örnek alınacak bir ilçe konumunda olmamız bizleri gururlandırıyor. Bu gururu yaşattığı için Sayın Belediye Başkanımız Ümit Alagöz’e teşekkür ediyorum.” dedi. MHP Genel Başkanın Kongreye gönderdiği mesaj okunarak, sosyal mesafe konusunda sık sık uyarılarda bulunuldu. Kongrede MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen yaptığı konuşmada; “Sadece Burdur’da degil Türkiye genelinde örnek olacak bir ilçe kongresi düzenlediği için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. MHP üretken bir belediyecilik anlayışına Burdur ve çevre illere Tefenni belediyesi örnek olmuştur.

Türk Tabipler Birliğinin kapatılmasına ait Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasına bazı kendini bilmezler MHP kapatılsın açıklamasına tepki göstererek MHP Malazgirt’tir, Türkiye’dir, Çanakkale’de, Gelibolu’da kendini kurşuna siper eden askerin ruhudur.  MHP 15 Temmuz’da hainlere ilk tepki veren partidir. Türk Tabipler Birliğinin kimlerle iş tuttugu bellidir.” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte’de diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi Tefenni kongresinde de kamuoyuna MHP’nin önümüzdeki genel seçimde Burdur’dan mutlaka bir Milletvekili çıkaracağını yineledi.

Geçtiğimiz Pazar günü de Türkiye’nin konuştuğu doğa harikası Salda Gölü’ne ev sahipliği yapan Yeşilova ilçesi’nde kongre yapan MHP, Genel Merkez yöneticisi Bahadır Alperen’i de ağırladı. Kongrede mevcut Başkan Tuncer Söker yeniden Başkan seçildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive