Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile ilçede depreme dayanıksız 12 evin yıkımının 1 hafta içerisinde tamamlanacağını duyurdu.

Başkan Alagöz, paylaşımında hiç bir evin insan canından önemli olmadığını belirtirken evlerinin içinde çatlak ve yarık bulunan vatandaşların Belediye’ye bildirmelerini istedi.

Başkan Alagöz açıklamasında “Depreme dayanıksız, tehlike arz eden, metruk binaların yıkımına aralıksız devam ediyoruz. İlk etapta, Sahipleri tarafından verilen süre zarfında yıkımı gerçekleşmemiş 12 binanın temizlenmesi 1 hafta içinde tamamlanacak olup Fen işleri ekiplerimizin tüm mahallelerde kontrolleri devam etmektedir.  Evlerinin içinde çatlak ve yarık bulunan vatandaşlarımıza kendi can güvenlikleri için Belediyemize bildirmelerini önemle rica ediyoruz. Tamirat , tadilat ve güçlendirme ile çözülebilecek her binayı gelin beraber sağlamlaştıralım. Çözülemeyecekleri ise lütfen tahliye edelim. Hiç bir ev, hiç bir mal sizlerin canından daha değerli değildir.” ifadelerini kullandı.