EkonomiİlçeManşetTEFENNİ BELEDİYESİ’nden; çiftçi’ye mazot desteği

2 sene ago

Tefenni Belediyesi’nden örnek sosyal sorumluluk duruşu

Son günlerde artan mazot fiyatları ile birlikte çiftçinin yüksek girdi maliyetleri de ekonomi gündeminin en önde gelen konu başlıklarından biri… İlimizin en eski ilçelerinden biri olan Tefenni’de Tefenni Belediyesi, artan mazot fiyatlarını dikkate alarak, çiftçi için örnek olacak bir uygulama başlattı. Tefenni’de üretimin sürmesi, çiftçilerin zor süreci aşması için üreticiye mazot, maliyetine verilecek.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Tefenni’de Belediye’ye ait akaryakıt istasyonlarından çiftçilerin ÇKS belgelerini ibraz etmeleri halinde ektikleri her dönüm başına 2 litre mazotun maliyetine verileceğini duyurdu.

Tefenni Belediyesi’nin ortaya koyduğu bu tavır, sosyal sorumluluk duruşu, sadece Burdur’da değil ülke genelinde ses getirecek bir yaklaşım… Yerel yönetimler başta olmak üzere, diğer kuruluşlar, çiftçinin en yüksek girdilerinden biri olan mazot tüketiminde buna benzer destekler geliştirdiklerinde, çiftçi biraz olsun nefes almış, rahatlamış olacak.

Tefenni Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da şu bilgilere yer verildi:

“Son günlerde yaşanan akaryakıt zamlarından dolayı, sıkıntı çeken çiftçilerimiz, Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi ile desteklenecektir. ÇKS belgesini ibraz eden Tefenni Merkez ve köylerimizdeki çiftçilerimize her iki akaryakıt istasyonumuzdan ekim yaptıkları dönüm başına 2 litre mazot maliyetine satılacaktır. 11.11.2017 tarihinde başlayacak olan sosyal sorumluluk projemiz 31.12.2017 tarihine kadar geçerli olacaktır. Tüm halkımıza önemle duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive