GündemManşetTefenni Başpınar ve Gölhisar Hisarardı’ndaki yangın yaraları sarılıyor

2 sene ago

Burdur’da hafta sonu iki köyde çıkan yangınlar gündeme damgasını vurdu. Geçtiğimiz Cumartesi günü 29 Temmuz’da Tefenni ilçesine bağlı Başpınar ile Gölhisar ilçesine bağlı Hisarardı köyünde çıkan yangınlarda can kaybının olmayışı en büyük teseli oldu.

Tefenni Başpınar köyünde kadınlar ekmek yaparken sıçrayan kıvılcımların büyümesi ile çıkan yangında 6 ev yandı. Cumartesi günü Tefenni Başpınar’daki üzücü haberin şoku yaşanırken bir yan- gın haberi de Gölhisar Hisarardı köyünden geldi. Hisarardı’ndaki yangında 3 ev kullanılamaz hale geldi. Hisarardı köyün de Hüseyin Turgut’a ait evde elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Rüzgârın da etkisiyle Recep Turgut ve Cahit İnce’nin evlerine de sıçrayan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Toplam 11 evin yandığı iki köyde yaralar sarılmaya çalışılıyor.

Vali Şerif Yılmaz, yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu

Tefenni Başpınar, Gölhisar Hisarardı köylerinde aynı gün çıkan yangında 11 ev ve 1 ahır kullanılamaz hale geldi. 10 küçükbaş hayvanın telef olduğu ve yüzlerce balya samanın kül olduğu yangın bölgesinde köylülere AFAD tarafından çadır kurulup, çeşitli yardımlar yapıldı. Köyleri zi yaret eden Vali Şerif Yılmaz, yaraların sarılacağını söyledi.

Vali Şerif Yılmaz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’le birlikte Başpınar ve Hisarardı köylerine giderek vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu. Vali Yılmaz, Pazar günü Tefenni Başpınar ve Gölhisar Hisarardı köylerinde meydana gelen yangın bölgesinde incelemelerde bulunarak ev ve ahırları zarar gören ailelere ziyarette bulundu. Vali Yılmaz, “can kaybı olmadığı için şükrediyoruz” dedi.

Evlerini kaybeden, ahırları yanan vatandaşlara gereken desteği yapacaklarını belirten Vali Yılmaz, devlet olarak vatandaşların yarasını sar mak için gerekeni yapacaklarını ifade etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive