Türkiye Büyük Millet Meclisi 2022 Yılı Bütçe Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor. Bütçe Kanın Teklifinin 5. Turunda AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik Burdur’un önemli yöresel ürünleri Bucak Salebi, ceviz ezmesi ve haşhaşlı gevrek ikramında bulundu.

Bütçe Kanun teklifi çalışmaları arasında Bakanlara, Grup Başkan Vekillerine, Milletvekillerine ve TBMM Personeline ikram edilen Bucak Salebi büyük beğeni topladı.

Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik yaptıkları açıklamada; “Her yıl Bütçe kanun Teklifi görüşmelerinde geleneksel hale getirdiğimiz ancak salgın tedbirleri kapsamında geçtiğimiz yıl yapamadığımız Bucak Salebi ikramını bu yıl gerçekleştirdik. Coğrafi işaret alarak tescil ettirdiğimiz Bucak salebimizin tanınırlığı her geçen gün artıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çarşı Pazar Değil Bucak Salebi’ deyimi ile Bucak Salebi damaklardaki unutulmaz tadı hafızalarda yer ediniyor. Bugün burada Bütçe Kanun Teklifinin 5. Turunda Bucak Belediye Başkanlığımızca hazırlanan Bucak Salebini ve Burdur’umuzun yöresel ürünlerini Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve TBMM çalışanlarımıza ikram ettik.   Bucak Salebimizi ve Burdur’umuzun tüm yöresel ürünlerinin tanıtılması ve pazar payının artırılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.

TBMM’deki Bucak Salebi ikramına Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur, Bayram Özçelik, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, Bucak Belediye Meclis üyeleri Ayşegül Altınsoy, İsmail Baştaş ve Ak Parti Bucak Yönetim kurulu üyeleri Bünyamin Kızıl, Nurçin Özgen, Mehmet Yunus Demir, Mehmet Sayın eşlik etti.