GündemManşetSiyasetTBMM genel kurulunda; MEHMET GÖKER’DEN PROTESTO ALKIŞI!

5 sene ago

7 Haziran 2015 genel seçimlerinden sonra siyaset, önceki gün Meclis Başkanlığı seçimi sonuçlarına kilitlendi. 25. dönem Milletvekili seçiminin ardından ortaya çıkan yeni tabloda, koalisyon seçenekleri öncesinde TBMM Başkanlığı seçiminde Meclise giren partilerin nasıl bir yol izleyecekleri, stratejileri büyük bir merak konusuydu…

4 partinin de kendi adayını çıkarma ve destekleme kararının ardından bütün gözler, en çok oyu alan adayın seçildiği 4. tura çevrildi. 4. tur oylaması öncesinde MHP Lideri Bahçeli’nin MHP Grubu’na herhangi bir adaya oy atmama kararına, geçersiz oy kullanma çağrısına diğer muhalefet partileri, özellikle de CHP’den büyük tepki var…

MHP’nin Meclis Başkanlığı seçiminde aldığı tavra, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan, CHP’li üst düzey yöneticilerden Burdur’da CHP tabanına kadar uzanan geniş bir kesimin büyük tepkisi var. CHP’liler, AK Parti’nin Meclis Başkanı Adayı İsmet Yılmaz’ın yeni TBMM Başkanı olmasında, MHP’nin tutumunun, özellikle de Devlet Bahçeli’nin anlaşılmaz açıklamalarının büyük rolü olduğunu düşünüyor, MHP’lilerin AK Parti’ye örtülü destek verdiğini iddia ediyorlar.

İlimizin yeni Milletvekillerinden CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, MHP’nin Meclis Başkanlığı seçimindeki tutumuna, Meclis genel kurulunda tepki gösteren isimlerden oldu.CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, önceki gün yapılan Meclis Başkanlığı seçimlerinde MHP’nin geçersiz oy kullanmasını protesto etmek için Meclis’teki koltuğundan kalktı ve MHP sıralarını alkışladı.

Milletvekili Göker sosyal paylaşım sitesi olan facebook hesabından da MHP’yi hedef alarak “Geçersiz oy vererek yine KOLTUK DEĞNEĞİ oldunuz. Bu yaptığınız zımmi anlamsızdır ve bu millet gereğini yapacaktır” diyerek eleştiri oklarını MHP’ye yöneltti. Göker bir başka paylaşımında ise “Sonuca olan etkisi bakımından değerlendirildiğinde boş oy kullanan HDP’liler ile geçersiz oy kullanan MHP ‘iler aynı çizgi üzerinde birleşmiş olmuyor mu?” şeklinde sordu.

Takipçileri Göker’in paylaşımlarına destekleyici yorumlar yazdılar.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive