Burdur ve ilçelerinde geçtiğimiz hafta sonu etkili olan şiddetli sağanak yağış, üreticiyi de zarara uğrattı. Sağanak yağış sonrası yetkililerden yapılan açıklamaya göre Gölhisar ilçesi Yeşildere Köyünde 5 ev ve 4 ahırı sel suları basarken, 49 adet küçükbaş hayvan ise telef oldu.

Gölhisar ilçesini etkileyen afet sonrası Gölhisar Kaymakamlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi ekipleri de harekete geçti.

Burdur İl Tarım Müdürü Mehmet Tuğrul, Yeşildere köyüne giderek bölgede incelemelerde bulundu ve ekipler tarafından yağmur nedeniyle zarar gören ekili alanların tespiti yapıldı. Müdür Tuğrul köylüler ile bir araya gelerek geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Burdur İl Tarım Müdürü Mehmet Tuğrul, ”Yeşildere köyümüzde selde hayvanları telef olan aileleri ziyaret ettik. Seralardaki zararları yerinde gördük. Yeşildere Hisarardı Uylupınar köylülerimize geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Sayın Valimizin ‘bir yumurta dahi kırılsa yerine koyacağız’ sözünü üreticilerimize ilettik” dedi.