AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur ilindeki süt üreticilerin Ramazan Bayramı sürecinde mağdur olmamaları için ilgili kurumlarla görüşme yaptılar.

“BURDUR’DA GÜNLÜK 1100 TONA YAKIN ÇİĞ SÜT ÜRETİMİ VAR”

Ramazan Bayramı sürecinde bazı çiğ süt alımı yapan firmaların alım yapmayacağını söylemesi üzerine, üreticilerin mağdur olmaması görüşmeler gerçekleştiren Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Üreticilerimizin her sorununu yakından takip edip, çözüm üretmeye çalışmaktayız. İlimizde günlük 1000-1100 Tonluk süt üretimi yapılmaktadır. Ramazan Bayramının Arife ve 1. ve 2. Günü Büyük Firmaların Süt alacağı Ama süt alımının bazı firmalar tarafından yapılmayacağı üzerine Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Hayvancılık Genel Müdürlüğümüzle görüşmeler gerçekleştirdik. Bu yaptığımız görüşmeler neticesinde İlimizde arz fazlası yaklaşık 400 ton çiğ sütün, süt tozu olarak kullanılması sağlanabilecektir. Yine İl Müdürlüğümüz, ilgili Kuruluşlar, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği ve Burdur Ticaret Borsa Başkanlarımızda toplantılar yapılmış olup Süt Tozu olarak değerlendirilmesi görüşmeleri devam etmektedir.” açıklamasında bulundular.

“HER ZAMAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Her zaman üreticilerin yanında yer aldıklarını ve bundan sonra ki süreçlerde de üreticileri yalnız bırakmayacaklarını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Arife günü ve Bayramın 1. ve 2. Günleri büyük firmaların alımlarında aksama olmayacak, küçük firmaların almaması durumunda ise yaklaşık Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşmeler doğrultusunda 400 tona yakın sütün, süt tozu olarak kullanılması sağlanacaktır. Biz her zaman üreticimizin yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdiler.