GündemManşetSusamlık’a Otel yapımı için Başkan Ercengiz’e yetki verildi

3 sene ago

6 Eylül 2017 Çarşamba günü gerçekleşen Burdur Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında öne çıkan gündem maddelerinden biri de; şehrimizde tartışılan konulardan biri olan Susamlık bölgesine Otel kararı oldu.

Eylül Meclis toplantısı Halı Sarayı’ndaki Meclis Salonu yerine bu kez yeni hizmete giren Sultandere hizmet kampüsündeki Meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında gerçekleşen oturumda Susamlık Tesislerinin bulunduğu alana Otel yapımı için Başkan Ercengiz’e yetki teklifi, CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Meclis gündeminin 7. maddesinin müzakeresinde mülkiyeti belediye’ye ait Değirmenler Mahallesi Susamlık mevkiinde pafta 190, ada 207 parsel7 tapu kayıtlı 10.971,88 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerine, Otel ve ticari üniteler yapılmak üzere 49 yıllığına yap-işlet-devret modeli ile bina tesis edilmesi, işletme hakkı için izin verilmesi ve konu ile ilgili Yüksek Planlama Kurulundan yetki alınması hususunda Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verilmesi önerisi oy çokluğuyla kabul edildi. CHP’li üyeleri teklife ‘kabul’ oyu verirken AK Parti’li üyeler ‘red’ oyu verdi.

Başkan Ercengiz: “Bu yatırım turizm alt yapısı, yol ekonomisinden faydalanabilmemiz için şart”

Başkan Ercengiz Susamlık’a Otel fikri hakkında Meclis’te yaptığı değerlendirmede; şehrin böyle bir yatırıma ihtiyacı olduğunu belirterek, Burdur’da turizmin gelişmesi için, sağlıklı turizm alt yapısı, yol ekonomisinden, yol turizminden faydalanabilmek için bu tür konaklama tesisleri gerektiğine dikkat çekti. Başkan Ercengiz, “Sanayimiz yok, yanıbaşımızda olan Salda var bizim konaklama ve turizme yönelmemiz için Susamlık yerine konaklama yeri yapmamız şart. Bu yapıldığında ise; yol turizminden de payımızı alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive