Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri farkındalık oluşturmak için sürücülere yaya önceliği ve trafik kuralları ile ilgili bilgilendirme etkinliği düzenledi.

Yaya önceliği bilgilendirme etkinliğine Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, emniyet ve jandarma ekipleri katıldı.

Namık Kemal Caddesi üzerindeki trafik ışıkları ve yaya geçidinde yapılan etkinlikte ekipler, sürücüleri geçiş üstünlüğü, trafik ışıklarının dikkate alınması konusunda bilgilendirdi.

Etkinlik hakkında konuşan Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik; “Burdur Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı olarak trafik kazalarını azaltmak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için bir farkındalık yapmak istedik. Trafikte yayaya öncelik uygulaması, cep telefonu ile konuşmama, hız sınırlarına uyma, kırmızı ışık kurallarına riayet etme ve diğer trafik kurallarıyla ilgili hatırlatma yaptık, farkındalık oluşturmak istedik. Amacımız vatandaşımızın canını ve malını korumak.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı