ManşetSiyasetSultandere kampusünde Belediye çalışanlarıyla buluşan Başkan Ercengiz: “BİZİM ÜZERİMİZDEN, SİZLERE YAPILAN HAKSIZLIK!”

1 sene ago

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, seçim çalışmalarının yanı sıra, Belediye personelleriyle sıkça bir araya gelmeye özen gösteriyor. Geçtiğimiz hafta sonu Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Sultandere Hizmet Kampüsünde görev yapan ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan Başkan Ercengiz, görev yaptığı süre boyunca yerine getirdikleri tüm hizmetlerde özellikle personelin emeğinin olduğuna vurgu yaparak, son günlerde Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayı’nın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yerine getirmediği iddia edilen hizmetlere yönelik hazırladıkları karneyi eleştirmesine şu sözlerle cevap verdi:

“Bu haksızlık aslında. Bizim üzerimizden, sizlere yapılan bir haksızlık. Bizim üzerimizden sizlerin tembel olduğunu, çalışmadığını ve Belediye olarak Burdur’un kurumsal anlamda iş üretmediğinin karnesi. Değerli arkadaşlar siyaset yapıyorsak lütfen haksızlık etmeden, elimiz vicdanımızda yapalım. Biz bize verilen karnenin, bizim yaptıklarımız üzerinden değerlendirilmesini daha çok tercih ederdik. Biz de kitapçık çıkardık beş sene botunca yaptıklarımızı. Birlikte bu kentte ürettiklerimizi satır satır yazdık. Arkadaşlar beş sene de 3 proje mi yaptık? El insaf bu kadar adam boş mu oturdu? Bu kadar insan akşama kadar muhabbet mi etti?

Beş yıldır bu kentin her noktasında bir değişimi birlikte başlattık Burdur’umuza birlikte yaşattık. Geldiğimiz bu nokta yılda bir Burdur’u ziyaret eden, hemşerilerimiz olsun yada Burdur’u tanıyıp bilenler olsun Burdur’daki değişimi memnuniyetle ifade ettiklerini görüyoruz. Biz bunu birlikte başardık. Belki gün geldi sizlere fazla mesai yaptırdık. Ama bugün sizlerinde övünç duyduğu güzel ve huzurlu bir tablosu her alanda her noktasında belediye emekçisinin elinin değdiği bir Burdur’u birlikte yarattık.”

BİZİ ZİYARET EDEN 50 VATANDAŞIMIZDAN 45’İ İŞ TALEP EDİYOR

Daha iyi işlerin yapılabileceğini, ancak bu işlerin öncelikle ekonomik kaynaklı olduğuna dikkat çeken Başkan Ercegiz, “Borç ödedik diyoruz. Evet borç ödedik. O ödediğimiz borç miktarıyla Sultandere Kampüsü gibi 8 tane daha kampus yapabilirdik. Değerli arkadaşlar! Zaman zaman sizleri kışkırtıyorlar, mesai ücretinizin verilmediği iddia ediliyor. Söz konusu mesai ücretleri olduğu zaman imza atarken bir kez olsun imtina etmedim. Hepsine imza attım.

Çünkü işçinin, emekçinin hakkı boynumuzda kalmasın. Bugün ödemediğimiz iddia edilen mesai ücretlerinin peşine düşenler, Türkiye’deki maalesef patatesin, soğanın, pirincin, buğdayın, samanın ve etin ithalatını önüne geçsinler de, biz de rahatlıkla aldığımız maaşlarla geçinebilelim. Bizim derdimiz bu olsun arkadaşlar. Bu memlekette beka sorunu var mı? Bence var. Bu memleketteki en önemli beka sorunu, vatandaşımızın yarına güvenle bakamaması. Evlatlarını iyi bir okulda okutmak, iyi bir eğitim aldırmak, iyi bir üniversiteye gönderip, iyi bir meslek sahibi yapmakla ilgili hepimizin kaygısı var. Hafta sonları düzenlediğimiz Halk Günleri’nde bizleri ziyaret eden 50 vatandaşımızdan 45 tanesi iş diye geliyor. Bu memleketin asıl beka sorunu, memleketteki yoksulluk, işsizlik.” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive