Burdur'da Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) il belediye başkanı adayının mevcut belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz olarak belirlenmesinden sonra parti içindeki dengelerin, diğer iki aday adayının tavrının ne olacağı, ön seçim, eğilim yoklaması talebinin gerçekleşmeyişinin seçime etkileri, yansımaları, siyaset kulislerinde büyük bir merak konusu olmaya devam ediyor.

WhatsApp Image 2024-01-29 at 13.25.40-1

Seçim Startında Burdur CHP'nin 2 Aday Adayı da Katılım Sağladı

CHP'nin Burdur merkezdeki kıyasıya adaylık rekabetinden sonra Ali Orkun Ercengiz'in CHP il binasındaki üçüncü dönem seçim kampanyası startına diğer iki aday adayı Ali Tarkan Büyükyörük ile Süleyman Erman'ın da katılması, parti üyelerinde ve tabanda memnuniyetle karşılandı.

burdur-milletvekili-a-adayi-suleyman-erman-yesilova-da-mjcwU

İLK ÇIKIŞ SÜLEYMAN ERMAN'DAN GELDİ

Ve; bu gelişmelerin ardından aday adaylarından ilk çıkış Süleyman Erman'dan geldi. Mali Müşavir Erman, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Özgür Özel'e sert sözlerle yüklendi. CHP'nin İzmir aday tercihleri büyük tartışma yaratırken, sosyal medyadaki eleştirilere katılan Süleyman Erman, Genel Merkezin aday tercihlerini tenkit eden bir paylaşımda bulundu.

Erman sert eleştirilerle, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in değişim, ön seçim vaadlerinin arkasında durmadığını ifade etti.