ManşetSağlıkSTRESLE BAŞETMENİN YOLU; HİMALAYA TUZU LAMBASI

5 sene ago

Burdur’da Himalaya Tuzu lambasına rağbet her geçen gün artıyor. Faydaları saymakla bitmeyen, sağlık programlarında da sık sık gündeme gelen ve tavsiye edilen Himalaya Tuzu lambası; ofis ortamındaki stresli havayı temizliyor, konsatrasyonu ve ofis çalışanlarının verimini arttırıyor. Ayrıca, bilgisayar, televizyon, cep telefonlarından kaynaklı radrasyonu azaltıcı özelliği de mevcut.

Şavlı Baharat’ın Satış Sorumlusu Ahmet Civelek, Burdur’da Himalaya Tuzu Lambası’nın satışlarının arttığını belirtti. Son zamanlarda, özellikle televizyon programlarında sık sık gündeme gelen ve tavsiye edilen Himalaya Tuzu’nun birçok faydasının bulunduğuna işaret eden Ahmet Civelek; “Himalaya Tuzu lambası ofislerde de, evde de kullanılabiliyor. Bilgisayar, cep telefonu ve televizyondan kaynaklı radrasyonu azaltıcı etkiye sahip. Odanın atmosferini değiştiriyor, negatif etkileri en aza düşürüyor. Stres, fiziksel ve ruhsal yorgunluk, uykusuzluk ve ağrılara iyi geliyor’ dedi.

Nezle, migren, astım gibi rahatsızlıklara da Himalaya Tuzu Lambası’nın faydaları olduğunu aktaran Ahmet Civelek; “Bunun yanı sıra akciğerleri temizliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Canlılık ve zindelik veriyor. İş’te verimi ve konsatrasyonu arttırır. Bebek ya da çocukların yanında fiziksel, ruhsal gelişim için temiz hava sağlar” bilgisini paylaştı.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive