ManşetSpor‘SPOR KENTİ’ BURDUR (Burdur’u başarıyla temsil eden öğrenciler ödüllendirildi)

12 ay ago

Vali Hasan Şıldak, ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli spor dallarında dereceye girerek ilimize gurur yaşatan sporcularımız ve antrenörlerini ödüllendirdi. 21 Haziran 2019 Cuma günü  Valilik’te düzenlenen törende sporcular ve antrenörleriyle bir araya gelen Vali Şıldak, Okçuluk, Güreş, Kick Boks, Tenis ve Artistis Jimnastik dallarında dereceye giren sporculara çeşitli hediye takdiminde bulundu.

Ödül töreni öncesi bir süre sporcularla sohbet eden Vali Şıldak, özverili çalışmaları dolayısıyla hepsini ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Vali Şıldak, ödüm takdiminin ardından yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bundan sonra ilimizde sürekli hale getireceğimiz bir uygulamanın ilkini bugün gerçekleştiriyoruz. Şöyle ki geçen yılın Ekim ayından bu yana eğitim öğretim dönemi süresince gençlerimizden gerek bireysel, gerekse kulüpler bünyesinde çeşitli dallarda yürüttükleri spor faaliyetlerinde hem ulusal düzeyde, hem de uluslararası düzeyde başarılı olanları ödüllendirmek amacıyla bir araya geldik. Ulusal ve uluslararası düzeyde birinci, ikinci, üçüncü olarak derece yapan gençlerimiz ve çocuklarımızla bir aradayız. İlimizden 14 çocuğumuz ve gencimiz çeşitli kategori ve dallarda derece yaparak İlimize gurur yaşattılar.

SPORA YÖNELİK GENÇLERİMİZİN İLGİSİNİN ARTMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ

Bu örnek çalışmalar, spora yönelik gençlerimizin ilgisinin artması en büyük temennimiz. Spor varsa her türlü kötülük yok olur. Spor varsa sağlık vardır. Spor varsa insanlık vardır, kardeşlik vardır, dostluk vardır. Bu amaçla bizde Valiliğimiz olarak imkanlarımız ölçüsünde gençlerimizi çocuklarımızı özendirmek onları teşvik etmek, daha başka başarılara, daha üst seviyede başarılara onları yöneltmek ve diğer çocuklarımızı da, bütün gençlerimizi de bu alanda faaliyet yürütmeye, spor yapmaya teşvik etmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdik.

SİZ SPORCULARIMIZ BİZLERİN GURURUSUNUZ

Onların ödülleri son derece anlamlı- dır bence. Ödülün değerinden ziyade manevi ve teşvik edici yönüne odaklanmak gerektiğini düşünüyorum. Siz sporcularımız bizlerin gururusunuz. Bu anlamda hepinizden ve çevrenizdeki diğer arkadaşlarınızdan başarılar bekliyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ve antrenörlerimizin bu çalışmaları teşvik etmeleri, yönlendirmeleri sebebiyle onları da ayrı ayrı kutluyorum. Devam edecek çalışmalarla da hep beraber olmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

BAŞARILARINIZIN KATLANARAK DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM

Bugün öğleden öncede bir dizi incelemede bulundum, gerek kültür merkezimiz, gerek inşaatı devam eden kapalı spor salonumuzda incelemeler yaptık. Bu tesisler çok kısa zamanda İlimizde hizmete girecek. Hem spor anlamında, hem kültür sanat anlamında, sosyal etkinlikler anlamında buraların hizmete girmesiyle, bu iki binanın bitmesiyle birlikte daha iyi imkanlara kavuşacağız, buradan bunu da belirtmek istiyorum. Siz sporcularımızı tekrar tebrik ediyor, başarılarınızın katlanarak devam etmesini temenni ediyorum.”

ULUSAL VE ULASLARARASI DÜZEYDE DERECEYE GİREREK İLİMİZE GURUR YAŞATAN SPORCULAR

Okçuluk dalında Milli Sporcu Murat Turan, Para Okculuk Dünya Şampiyonu 2’nci oldu.

Artistik Jimnastik dalında Özel Sporcumuz Kemal Mert Morsümbül Özel Sporcular artistik Jimnastik Şampiyonası 16-21 yaş kategorisinde Türkiye 1’incisi, Özel Sporcumuz Turan Tiren Özel Sporcular Artistik Jimnastik Şampiyonası 16-21 kategorisinde Türkiye 1’incisi oldu.

Güreş dalında, Milli Sporcu Kemal Yıldırım 82 kg’da Uluslararası Cumhuri- yet Kupası Genç Erkekler 3’üncüsü ve Milli Sporcu Yasemin Aytar 76 kg’da Uluslararası Şampiyonlar Turnuvası Genç Bayanlar 2’ncisi oldu.

Kick Boks dalında Milli Sporcumuz Davut Kaya Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası Büyük Erkekler liht Contack kategorisinde 1’inci, Milli Sporcumuz Gökçenur Tarhan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası Büyük Bayanlar K-1 Contack kategorisinde 3’üncü ve İtalya’da düzenlenen müsabakada ise Dünya Karması 2’ncisi, Milli Sporcumuz Duygu Yıldıran Türkiye Açık Kick Boks Genç Bayanlar Kick Light kategorisinde 3’üncü ve sporcumuz Berk Özalp Türkiye Kick Boks Genç Erkekler Hard Contack kategorisinde Türkiye 1’incisi ve Turkish Open Clap Uluslararası 3’üncüsü oldu.

Milli Sporcumuz Zeynep Gültekin Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası Büyük Bayanlar Full Contack Türkiye 1’incisi ve Milli Sporcumuz Elif Aynur Türkiye Açık kick Boks Büyük Bayanlar Light Contack kategorisinde Uluslara- rası 3’üncüsü ve Milli Sporcumuz Vahide Nur Gök Güreş Genç Bayanlar kategorisinde 3’üncü oldu.

Tenis dalında; Sporcumuz Fatma Naz Uyanık Tenis TEB 10 yaş Masters Türkiye Şampiyonası 10 yaş çift Kadın- lar kategorisinde Türkiye 1’incisi oldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive