Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri ve Sporcu Yetiştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (Spor ARGEM) bünyesinde bulunan, “Sporcu Performans Ölçüm Analiz Merkezi” laboratuvarlarında MAKÜ Spor Akademisi öğrencilerinin performans ve gelişim izleme testleri yapılmaya başlandı.

Tüm sporcuların Covid-19 testlerinin yapılarak sonuçların negatif çıkması sonrasında, uzman ekip kontrolünde sosyal mesafe ve virüsten korunma kurallarına dikkat edilerek testler gerçekleştirildi. 7-11 yaş arası 65 öğrencinin katıldığı MAKÜ Spor Akademisi öğrencilerine üç gün sürecek ölçümlerde çoklu frekans vücut analizi, esneklik, statik ve dinamik denge, dikey sıçrama, sürat, aerobik ve anaerobik ile kulaç uzunluğu ölçümleri yapılıyor.

Bu testlerle sporcuların performans analizleri yapılarak mevcut durumları tespit edilecek ve bu sonuçlar doğrultusunda uygun antrenman programı yapılabilmesi için rapor sunulacak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencileri de uygulamalı eğitimlerini yine bu çerçevede yapmış oldular.