GündemManşetSporSponsor bulunamadı! Burdur 2. lig şansını kaçırdı

4 ay ago

Burdur’u Voleybol Bölgesel Lig’de temsil eden Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 2. Lige davet edildi. Başta takım Başkanı Sercan Çetiner olmak üzere yönetim kurulu, antrenör ve oyuncular takıma sponsor bulabilmek için büyük çaba harcadı. Tüm çabalara rağmen sponsor bulamayan Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Voleybol takımı 2. lig davetini geri çevirmek zorunda kaldı.

Kulüp Başkanı Sercan Çetiner; “Sponsor bulunsaydı ilimizi 2.ligde temsil eden bir takımımız olacaktı. 12 ilde ilimizi temsil edecektik ve ilimize 12 farklı takımın gelmesi Burdur’un reklamı olacak, lig hasretimiz bitecek, spor severlerimiz stres atacak, sporcularımız profesyonelleşecek, yeni genç sporcular yetişecek ve esnafımız kazanacaktı.” dedi.

2. lig davetini geri çevirmek zorunda kalan Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sercan Çetiner, Gazetemiz Muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya açıklamada bulundu.

Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Sercan Çetiner; “Kulübümüz Burdur Mücadele Sporları Gençlik ve Spor Kulübü çoğu branşta Burdur’umuzu temsil ettiği gibi voleybol takımımızda 5 yıldır Bölgesel lig( 3.lig) de ilimizi temsil etti ve bu mücadeleyi olumsuzluklara, imkansızlıklara ve maddi yetersizliklere karşı sürdürdü. 2019-2020 sezonunda Denizli’de Yapılan 2.lig yükselme grubunda yapılan haksızlıklara karşı, engellere karşı finalde takımımız uzatma setinde 3-2 yenilerek grup ikincisi oldu. Biz ise bu haksızlığa boyun eğmeyerek hakkımızı savunduk ve bu mücadelemiz, haklılığımız Türkiye Voleybol Federasyonu’nun da takımı izlemine alarak bizleri onurlandırdı ve 2.lige davet etti. Lakin maddi yetersizliğimiz, kulübün durumu olmadığı için Burdurlu yetkililerden, iş adamlarından ve hemşehrilerimizden sponsor ve maddi destek yardım istedik. Tüm çabalarımıza rağmen elimiz boş kaldı Burdurumuz takımına sahip çıkmadı ve bizde bu daveti geri çevirmek zorunda kaldık…

Oysa ki bu davet Burdur için büyük bir fırsat ve gururdu. İlimizi 2.ligde temsil eden bir takımımız olacaktı. 12 ilde ilimizi temsil edecektik ve ilimize 12 farklı takımın gelmesi Burdur’un reklamı olacak, lig hasretimiz bitecek, spor severlerimiz stres atacak, sporcularımız profesyonelleşecek, yeni genç sporcular yetişecek ve esnafımız kazanacaktı biz bunların hepsini elimizin tersiyle itmek zorunda kaldık. Teşekkürler Burdur…”

-Muhammet Fatih Başcı

Kodlama : SadeMedia Interactive