ABD’den koronavirüs salgını nedeniyle getirildikten sonra Burdur’da karantinaya alınan 146 vatandaş, evlerine gönderildi.

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında, ABD’den getirilerek Burdur’da karantinaya alınan 146 Türk vatandaşı evlerine gönderildi.
Sağlık Bakanlığı’nın Yurtlarda kalan vatandaşların 14 gün karantina süreçlerinin tamamlanmasına bakılmaksızın PCR testi sonrası yurtlardan çıkışlarının 23 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanması kararının ardından 17 Mayıs günü Amerika Birleşik Devletlerinden uçakla Antalya’ya oradan da otobüslerle Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklâl yerleşkesindeki Fereli Sinan Efendi Yurduna getirilerek karantinaya alınan 146 Türk vatandaşı 10 otobüsle 16 ayrı kente gönderildi.
Yurttan ayrılan vatandaşlara Burdur’un yöresel lezzeti Ceviz Ezmesi ile Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Lavanta ve Fıstık Çamı fidanı hediye edildi.
Yurttan ayrılan vatandaşlar “öncelikle bu büyük organizasyon için devletimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, tüm bakanlıklarımıza teşekkür ederiz. Bu büyük devlet olmanın göstergesi” dedi.