Burdur şehir merkezinde Bur-kent bölgesinde yeni Hastane'nin hizmete girmesinin ardından mevcut Hastane binasının son yapılan camlı binanın ne olacağı, hangi amaçla kullanılacağı büyük merak konusuydu... Ve; bu konudaki belirsizlik son buldu. Camlı bina da Burdur merkezde ikinci Hastane olarak sağlık hizmeti verecek.
Son dakika gelişmesi olarak yerel gündeme düşen bu gelişme hakkında AK Parti Burdur il başkanı Mustafa Özboyacı, yapılan girişimler sonucunda, camlı bina olarak bilinen eski hastanenin kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümlerini içeren modern bir sağlık merkezi haline getirileceğini duyurdu. Bununla birlikte, bölgeye ayrıca bir Semt Polikliniği'nin de kazandırılacağı belirtildi.

Özboyacı, yapılan bu yeniliklerin şehirdeki sağlık hizmetlerini en üst seviyeye çıkaracağını ve Burdur halkının sağlık alanında daha iyi hizmet almasını sağlayacağını belirtti. Kendilerini destekleyen herkese teşekkürlerini ileten Özboyacı, özellikle Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık ve şehrin yatırım ihtiyaçlarını titizlikle takip eden Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz ile Mustafa Oğuz’a minnettar olduklarını ifade etti.

Burdur’un sağlık altyapısını güçlendirmek adına yapılan bu hamlenin, şehir sakinlerine sağlık alanında önemli bir destek sağlayacağı ve bölgeye modern bir sağlık merkezi kazandırılacağı belirtiliyor.