Burdur’da sokak canlarına mama desteği için Tenis Turnuvası düzenlendi.

Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz’ın organize ettiği ve 4 gün süren Patimix Çiftler turnuvasına 8 çift takım katıldı. Tunuvaya katılan sporculardan alınan katılım bedeli ile sokak canları için mama alınacak. Turnuvanın sosyal medya hesaplarından paylaşılmasının ardından turnuvaya katılmayan tesniseverlerde maddi destekte bulundu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kortlarında yapılan turnuvanın ödül töreninde konuşan Vali Ali Arslantaş “Kış günlerine görmek üzere olduğumuz şu günlerde, sokaktaki dostlarımızı unutmayıp daha rahat yaşam sağlayacak, sokaklarda mama bulmalarını sağlayacak bu güzel organizasyona katkı koyanlara teşekkür ediyorum. Katılan sporcularımıza katılımları ve gösterdikleri mücadele için tebrik ediyorum. Bu tür organizasyonların deam edeceğine inanıyorum” dedi.

Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz’da “sosyal proje kapsamında sokak hayvanlarına mama takviyesi yapma adına bir turnuva düzenledik. Turnuvaya katılım bedeli olarak aldığımız paralarla sokak canlarımıza mama alacağız. Bu proje uzun zamandır aklımızdaydı. Destekleriniz için çok teşekkür ediyoruz. Sadece turnuvaya katılanlardan değil sosyal medya hesaplarımızda turnuvanın duyurusunu yaptıktan sonra turnuvaya katılmayanlardan da destek geldi. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Turnuvada Çağkur Sarıkurt-Ali Murat Koşar çifti birinci, Burdur Vali Yardımcıları Sedat Yıldırım-İbrahim Özkan çiftçi ikinci, Mehmet Ülker-Salih Göksel ve Yasemin Zenger-Mevlüt Şimşek çifti üçüncü oldu. Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini Burdur Valisi Ali Arslantaş verdi.