GündemManşet‘SİZLERLE DAHA GÜÇLÜYÜZ’

1 sene ago

Burdur’da ‘3 Aralık Engelliler Günü’ dolayısıyla önceki gün şehrimizdeki özel çocuklara ve ailelerine Vali Hasan Şıldak tarafından yemek verildi.

Öğretmenevi’ndeki yemeğe Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu ve eşi Seyhan Tutucu, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ve eşi Feray Çankal, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hasan Güven ile kentteki engelliler ve aileleri katıldı.

Yemekte konuşan Vali Şıldak; “vefakar, cefakar ailelerimiz. Sizlere her zaman teşekkür ve takdirlerimizi sunmak bizim görevimiz. Özel insanlarımıza özel ilgi olmaksızın onları hayata dahil edebilmek, onları hayatta tutabilmek mümkün değil. Sizler bu desteği onlardan hiç esirgemiyorsunuz. Sizin hayatınız kolay bir hayat değil. Bizler sizlerle birlikte olduğumuz çok sınırlı bir zaman içerisinde bu kadarını görebiliyor, tanıklık edebiliyoruz ama siz 365 gün 24 saat onlarla birliktesiniz. Biz belki moral olarak bu tür etkinliklerle ya da sizin yanınızda çeşitli fırsatlarla bir arada olmaya bir nebzede olsa size destek vermeye moral güç oluşturmaya çalışıyoruz.

Burada bu çocuklarımıza, gençlerimize, özel nitelikli bu insanlara baktığımızda hepimizden çok daha temiz bir yürek, hepimizden çok daha açık bir şuur ve çok daha derin insani duygular görüyorum. Riya yok, kibir yok, gurur yok. Bu yönünü de vurgulamak istiyorum.

O nedenle söylenecek çok söz var. Ben bütün bunları ifade etmekle belki de bilinenleri tekrar ediyorum aslında fakat bazı şeyleri de söylemek ve altını çizmek lazım ki onun değeri ve önemi de hatırlansın. Böyle etkinliklerde bu hatırlatmaları yapmış oluyoruz. Her zaman bir arada olalım. Sizlerle daha güçlüyüz. Biz size güç katmıyoruz. Sizlerden güç alıyoruz. Her zaman sizlerin yanınızdayız” dedi.

Vali Şıldak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri yemeğe katılan özel çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Yemek sonrasında Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek okulu öğrencileri işaret dili ile ‘Hayat Bayram Olsa’ adlı şarkıyı seslendirdi.

Gecede öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterisi ve Türk Halk Müziği Korosu tarafından mini bir konser sunuldu.

Gecenin sonunda üzerinde ‘bir gün değil, her gün sizinleyiz’ yazılı pasta Vali Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ve özel öğrenciler tarafından kesildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive